Proč pracovat u nás

6 důvodů proč být v KPMG

Osobní rozvoj

V KPMG se ihned po nástupu naučíš přemýšlet v souvislostech jako profesionál a opravdu porozumíš tomu, co jste se učili na vysoké. Hned od začátku tě zapojíme do zajímavých projektů, navštívíš nejrůznější typy společností, seznámíš se s nejrůznějšími klienty a jejich potřebami. Mimo to naši analytici nejdříve vyjíždějí na společné pětitýdenní školení. V průběhu tvého působení u nás ti také umožníme získat uznávané profesní certifikace, jako jsou daňový poradce, ACCA, MBA, CFA či CISA. A protože člověk by se nikdy neměl přestat vzdělávat, v rámci našeho programu KPMG Business School nabízíme odborná, soft-skills, jazyková a MS Office školení. Ta probíhají v rámci pracovní doby.

S KPMG jsem se poprvé setkala na veletrhu Šance. Líbilo se mi, že mě práce posune dál v tom, co zatím neumím, že projdu hned ze začátku celou řadu firem a také že se zdokonalím v jazyce díky kontaktu s cizinci, ať už v řadách KPMG, nebo klientů.

Martina Štegová

Martina Štegová

Partnerka v Auditu obchodních a průmyslových společností

Zahraniční stáže

Je výhoda být součástí celosvětové sítě poradenských společností – naši talentovaní kolegové tak mohou získat zkušenosti, rozhled i know-how ze světa na stážích v zahraničních kancelářích. Na krátkodobé i dlouhodobé pobyty naši zaměstnanci nejčastěji vyjíždějí na Nový Zéland, do USA, Austrálie, Německa, Švýcarska či Nizozemí. A to na různě dlouhou dobu od tří měsíců až po několik let.

Spousta studentů má dnes možnost vyjet do zahraničí a zajímá je i možnost vyjet do zahraničí v rámci zaměstnání. Já jsem byl na krátkodobé stáži ve Frankfurtu nad Mohanem. Poznal jsem nové lidi, vyměnili jsme si know-how, podíval jsem se, jak pracují, a navázal kontakty.

Petr Toman

Petr Toman

Partner v Daňovém oddělení

Společenská odpovědnost (CSR)

Společenská odpovědnost je jedním ze základních pilířů fungování naší společnosti. Stavíme na etickém a transparentním jednání, protože sami chceme podnikat v příjemném prostředí. Naše služby jsou zárukou těchto principů. K odpovědnému podnikání chceme pomáhat ale i ostatním, vedeme tak neziskovky k zefektivňování řízení nebo podporujeme odpovědné a udržitelné podnikání mladé generace. Expertní dobrovolnictví pomáhá samotným neziskovkám, zároveň jej ale vnímáme jako další nástroj rozvoje a vzdělávání našich zaměstnanců. Motivujeme a podporujeme naše zaměstnance, aby pomáhali neziskovým organizacím. Současně se snažíme zanechávat co nejmenší uhlíkovou stopu a minimalizovat dopady naší činnosti na životní prostředí. Aktivity společenské odpovědnosti se tak u nás staly nedílnou součástí fungování všech našich oddělení. Náš dlouholetý přístup ke společenské odpovědnosti a udržitelnosti byl v minulém roce oceněn v nezávislém hodnocení TOP Odpovědná firma a vstoupili jsme tak do pomyslné síně slávy jako jedna z BEST OF TOP Odpovědných firem na českém trhu.
Přečti si více v naší zprávě o odpovědném podnikání na www.plan-k.cz.

Každý rok chodíme v rámci DobroDnů pomáhat do neziskovek, v minulosti jsme tak třeba čistili okolí Velké Ameriky od odpadků. Pomáháme ale i tím, co umíme. Poskytujeme organizacím pro bono právní služby nebo bezplatná školení. Je fajn, že tak můžeme organizaci pomoci a ještě se při tom sami něco přiučit, třeba natrénovat mluvení před větším počtem lidí.

Viktor Dušek

Viktor Dušek

Seniorní advokát v KPMG Legal

Work-life balance

Není možné pracovat bez pořádného odpočinku. U nás v KPMG máme pružnou pracovní dobu, a pokud to povaha projektu jen trochu dovolí, můžeme pracovat i z domova. Ročně si vybíráme 25 dnů dovolené včetně třídenního firemního volna mezi vánočními svátky. Dovolenou si můžeme prodloužit výběrem placeného náhradního volna za napracované přesčasy. A kolegové, kteří se připravují na profesní zkoušky a certifikace, také mohou využít volna studijního.

Pokud mi to aktuální úkoly dovolí, vyrážím o polední pauze sportovat. Chodíme si s kolegy (někdy i klienty) zacvičit do fitka nebo zaplavat do bazénu. Obecně ve volném čase hodně sportuji a trávím většinu času v přírodě. Dělám triatlon a v posledních letech běhám ultra skymaratony. Na to si vždycky čas najdu.

Jan Šiška

Jan Šiška

Manager v Risk Consultingu

Přátelská kultura

Při procházení kancelářemi jen těžko natrefíš na zavřené dveře. Naopak – dveře kanceláří necháváme pro kolegy vždy otevřené, včetně těch partnerských. Věříme, že základem pro to, abychom mohli odvádět dobrou práci, jsou hezké a pevné vztahy. U nás tě čeká spousta formálních i neformálních akcí v kanceláři i mimo ni, mnoho netradičních teambuildingů a oslav úspěšných zakázek.

Když jsem sem nastoupil, tak mě nejvíc překvapilo, že tu neexistuje bariéra vykání. Všichni si se všemi tykají. Asistent neobchází partnera, protože se ho bojí, ale naopak se pozdraví a proberou, co je nového. Tehdy jsem se sem díky tomu rychle vžil.

Jan Šiška

Jan Šiška

Manager v Risk Consultingu

Odměňování a benefity

Našim zaměstnancům poskytujeme nadstandardní platy, protože věříme, že dobrá práce pro jedničku na trhu musí být náležitě odměněna. Celková výše platu se skládá z fixní mzdy a variabilní složky, kterou tvoří mimořádné bonusy, odměny za přesčasy a také bonusový systém kafeterie. Dvacet tisíc korun ročně, které v tomto systému každému kolegovi poskytujeme, mohou zaměstnanci využít nejen na stravenky, ale i na jazykové kurzy, sporty, wellness, cestování, pojištění nebo nakupování.

Nadstandardní péče, kterou zaměstnancům věnujeme, jako jsou benefity, placené přesčasy, možnost dalšího vzdělávání a hlavně naše firemní kultura, vás bude bavit.

Martina Štegová

Martina Štegová

Partner v Auditu obchodních a průmyslových společností

Vyrostli v KPMG Podívejte se na příběhy úspěšných

Prohlédnout