Proč pracovat u nás

Chceš s námi vyrůst v KPMG?

KPMG je celosvětovou sítí poradenských společností. Ty ve 154 zemích sdružují více než 200 tisíc expertů. V České republice jsme tento rok oslavili 28. výročí našeho působení na trhu a naše kanceláře najdete nejen v Praze, ale i v Brně, Ostravě a Českých Budějovicích. V nich dohromady pracuje přes 900 zaměstnanců.

Našim klientům, ať už lokálním či zahraničním, poskytujeme služby v oblasti auditu, daňového poradenství a také služby právní a poradenské.

Sledujeme a reagujeme na nejnovější trendy, nabízíme komplexní a inovativní řešení a neustále se vyvíjíme a vylepšujeme kvalitu naší práce. Proto v nás klienti vkládají důvěru, na které budujeme dlouhodobé vztahy.

Naše firma je známá svou přátelskou firemní kulturou a také vstřícným a odpovědným přístupem jak ke klientům, tak ke svému okolí. Věříme, že základním pilířem naší firmy jsou spokojení a motivovaní spolupracovníci, kteří společně táhnou za jeden provaz. Pravidelně tak investujeme do vzdělání našich zaměstnanců, poskytujeme jim krátkodobé i dlouhodobé stáže v zahraničí a propracovaný systém benefitů.

6 důvodů proč být v KPMG

Osobní rozvoj

S KPMG jsem se poprvé setkala na veletrhu Šance. Líbilo se mi, že mě práce posune dál v tom, co zatím neumím, že projdu hned ze začátku celou řadu firem a také že se zdokonalím v jazyce díky kontaktu s cizinci, ať už v řadách KPMG, nebo klientů.

Martina Štegová

Martina Štegová

Partnerka v Auditu obchodních a průmyslových společností

V KPMG se ihned po nástupu naučíš přemýšlet v souvislostech jako profesionál a opravdu porozumíš tomu, co jste se učili na vysoké. Hned od začátku tě zapojíme do zajímavých projektů, navštívíš nejrůznější typy společností, seznámíš se s nejrůznějšími klienty a jejich potřebami. Mimo to naši analytici nejdříve vyjíždějí na společné pětitýdenní školení. V průběhu tvého působení u nás ti také umožníme získat uznávané profesní certifikace, jako jsou daňový poradce, ACCA, MBA, CFA či CISA. A protože člověk by se nikdy neměl přestat vzdělávat, v rámci našeho programu KPMG Business School nabízíme odborná, soft-skills, jazyková a MS Office školení. Ta probíhají v rámci pracovní doby.

Zahraniční stáže

Spousta studentů má dnes možnost vyjet do zahraničí a zajímá je i možnost vyjet do zahraničí v rámci zaměstnání. Já jsem byl na krátkodobé stáži ve Frankfurtu nad Mohanem. Poznal jsem nové lidi, vyměnili jsme si know-how, podíval jsem se, jak pracují, a navázal kontakty.

Petr Toman

Petr Toman

Partner v Daňovém oddělení

Je výhoda být součástí celosvětové sítě poradenských společností – naši talentovaní kolegové tak mohou získat zkušenosti, rozhled i know-how ze světa na stážích v zahraničních kancelářích. Na krátkodobé i dlouhodobé pobyty naši zaměstnanci nejčastěji vyjíždějí na Nový Zéland, do USA, Austrálie, Německa, Švýcarska či Nizozemí. A to na různě dlouhou dobu od tří měsíců až po několik let.

Společenská odpovědnost (CSR)

Každý rok chodíme v rámci DobroDnů pomáhat do neziskovek, v minulosti jsme tak třeba čistili okolí Velké Ameriky od odpadků. Pomáháme ale i tím, co umíme. Poskytujeme organizacím pro bono právní služby nebo bezplatná školení. Je fajn, že tak můžeme organizaci pomoci a ještě se při tom sami něco přiučit, třeba natrénovat mluvení před větším počtem lidí.

Viktor Dušek

Viktor Dušek

Counsel, KPMG Legal

Společenská odpovědnost je jedním ze základních pilířů fungování naší společnosti. Stavíme na etickém a transparentním jednání, protože sami chceme podnikat v příjemném prostředí. Naše služby jsou zárukou těchto principů. K odpovědnému podnikání chceme pomáhat ale i ostatním, vedeme tak neziskovky k zefektivňování řízení nebo podporujeme odpovědné a udržitelné podnikání mladé generace. Expertní dobrovolnictví pomáhá samotným neziskovkám, zároveň jej ale vnímáme jako další nástroj rozvoje a vzdělávání našich zaměstnanců. Motivujeme a podporujeme naše zaměstnance, aby pomáhali neziskovým organizacím. Současně se snažíme zanechávat co nejmenší uhlíkovou stopu a minimalizovat dopady naší činnosti na životní prostředí. Aktivity společenské odpovědnosti se tak u nás staly nedílnou součástí fungování všech našich oddělení. Náš dlouholetý přístup ke společenské odpovědnosti a udržitelnosti byl v minulém roce oceněn v nezávislém hodnocení TOP Odpovědná firma a vstoupili jsme tak do pomyslné síně slávy jako jedna z BEST OF TOP Odpovědných firem na českém trhu.
Přečti si více v naší zprávě o odpovědném podnikání na www.plan-k.cz.

Work-life balance

Pokud mi to aktuální úkoly dovolí, vyrážím o polední pauze sportovat. Chodíme si s kolegy (někdy i klienty) zacvičit do fitka nebo zaplavat do bazénu. Obecně ve volném čase hodně sportuji a trávím většinu času v přírodě. Dělám triatlon a v posledních letech běhám ultra skymaratony. Na to si vždycky čas najdu.

Jan Šiška

Jan Šiška

Manager v RC

Není možné pracovat bez pořádného odpočinku. U nás v KPMG máme pružnou pracovní dobu, a pokud to povaha projektu jen trochu dovolí, můžeme pracovat i z domova. Ročně si vybíráme 25 dnů dovolené včetně třídenního firemního volna mezi vánočními svátky. Dovolenou si můžeme prodloužit výběrem placeného náhradního volna za napracované přesčasy. A kolegové, kteří se připravují na profesní zkoušky a certifikace, také mohou využít volna studijního.

Přátelská kultura

Když jsem sem nastoupil, tak mě nejvíc překvapilo, že tu neexistuje bariéra vykání. Všichni si se všemi tykají. Asistent neobchází partnera, protože se ho bojí, ale naopak se pozdraví a proberou, co je nového. Tehdy jsem se sem díky tomu rychle vžil.

Jan Šiška

Jan Šiška

Manager v RC

Při procházení kancelářemi jen těžko natrefíš na zavřené dveře. Naopak – dveře kanceláří necháváme pro kolegy vždy otevřené, včetně těch partnerských. Věříme, že základem pro to, abychom mohli odvádět dobrou práci, jsou hezké a pevné vztahy. U nás tě čeká spousta formálních i neformálních akcí v kanceláři i mimo ni, mnoho netradičních teambuildingů a oslav úspěšných zakázek.

Odměňování a benefity

Nadstandardní péče, kterou zaměstnancům věnujeme, jako jsou benefity, placené přesčasy, možnost dalšího vzdělávání a hlavně naše firemní kultura, vás bude bavit.

Martina Štegová

Martina Štegová

Partner v Auditu obchodních a průmyslových společností

Našim zaměstnancům poskytujeme nadstandardní platy, protože věříme, že dobrá práce pro jedničku na trhu musí být náležitě odměněna. Celková výše platu se skládá z fixní mzdy a variabilní složky, kterou tvoří mimořádné bonusy, odměny za přesčasy a také bonusový systém kafeterie. Dvacet tisíc korun ročně, které v tomto systému každému kolegovi poskytujeme, mohou zaměstnanci využít nejen na stravenky, ale i na jazykové kurzy, sporty, wellness, cestování, pojištění nebo nakupování.

Naše ocenění

TOP Zaměstnavatel - Ekonom 2019

1. místo

Nejžádanější zaměstnavatel dle studentů ekonomických fakult v ČR

TOP Odpovědná firma 2018

1. místo

TOP Odpovědná velká firma 2019