Proč pracovat u nás

Chceš s námi vyrůst v KPMG?

KPMG je celosvětovou sítí poradenských společností. Ty ve 154 zemích sdružují více než 200 tisíc expertů. V České republice jsme tento rok oslavili 28. výročí našeho působení na trhu a naše kanceláře najdete nejen v Praze, ale i v Brně, Ostravě a Českých Budějovicích. V nich dohromady pracuje přes 900 zaměstnanců.

Našim klientům, ať už lokálním či zahraničním, poskytujeme služby v oblasti auditu, daňového poradenství a také služby právní a poradenské.

Sledujeme a reagujeme na nejnovější trendy, nabízíme komplexní a inovativní řešení a neustále se vyvíjíme a vylepšujeme kvalitu naší práce. Proto v nás klienti vkládají důvěru, na které budujeme dlouhodobé vztahy.

Naše firma je známá svou přátelskou firemní kulturou a také vstřícným a odpovědným přístupem jak ke klientům, tak ke svému okolí. Věříme, že základním pilířem naší firmy jsou spokojení a motivovaní spolupracovníci, kteří společně táhnou za jeden provaz. Pravidelně tak investujeme do vzdělání našich zaměstnanců, poskytujeme jim krátkodobé i dlouhodobé stáže v zahraničí a propracovaný systém benefitů.

6 důvodů proč být v KPMG

S KPMG jsem se poprvé setkala na veletrhu Šance. Líbilo se mi, že mě práce posune dál v tom, co zatím neumím, že projdu hned ze začátku celou řadu firem a také že se zdokonalím v jazyce díky kontaktu s cizinci, ať už v řadách KPMG, nebo klientů.
Martina Štegová

Martina Štegová

Partner v Auditu obchodních a průmyslových společností

V KPMG se ihned po nástupu naučíš přemýšlet v souvislostech jako profesionál a opravdu porozumíš tomu, co jste se učili na vysoké. Hned od začátku tě zapojíme do zajímavých projektů, navštívíš nejrůznější typy společností, seznámíš se s nejrůznějšími klienty a jejich potřebami. Mimo to naši analytici nejdříve vyjíždějí na společné pětitýdenní školení. V průběhu tvého působení u nás ti také umožníme získat uznávané profesní certifikace, jako jsou daňový poradce, ACCA, MBA, CFA či CISA. A protože člověk by se nikdy neměl přestat vzdělávat, v rámci našeho programu KPMG Business School nabízíme odborná, soft-skills, jazyková a MS Office školení. Ta probíhají v rámci pracovní doby.

KPMG má extrémně dobrou mezinárodní podporu. Mám velké štěstí na kolegy v zahraničí. Každý půl rok se potkáváme a předáváme si zkušenosti. Získáme tak know-how ze světa. Před několika lety jsem se také v rámci čtyřměsíční stáže podíval do Anglie, kde jsem dělal IT Security pro velkou tabákovou společnost. To byla super zkušenost – sledovat jejich způsob práce a jak to u nich funguje.
Jan Krob

Jan Krob

Director v MC

Je výhoda být součástí celosvětové sítě poradenských společností – naši talentovaní kolegové tak mohou získat zkušenosti, rozhled i know-how ze světa na stážích v zahraničních kancelářích. Na krátkodobé i dlouhodobé pobyty naši zaměstnanci nejčastěji vyjíždějí na Nový Zéland, do USA, Austrálie, Německa, Švýcarska či Nizozemí. A to na různě dlouhou dobu od tří měsíců až po několik let.

Letos jsme s týmem daňařů a právníků jeli na víkendový group meeting do severovýchodních Čech. Kromě sportu a zábavy jsme tam měli i skvělou akci pro postižené děti z dětského domova. Připravili jsme různé soutěže a nakonec si s nimi opekli buřty. Děti byly nadšené a my taky. Nedá mi, abych nezmínil i naše DobroDny, kdy místo práce chodíme pomáhat. V září jsme takhle jeli čistit Velkou Ameriku.
Viktor Dušek

Viktor Dušek

Manager v KPMG Legal

Společenská odpovědnost je jedním ze základních pilířů fungování naší společnosti – jejích hodnot, kultury i obchodní strategie. Jednáme eticky a transparentně. Využíváme naše odborné dovednosti k profesionalizaci neziskového sektoru a podpoře sociálního podnikání. Odpovědnými aktivitami se snažíme rozvíjet naše zaměstnance a zpříjemňovat jim pracovní prostředí v KPMG. Naši kolegové například mentorují zástupce neziskovek v odborných problémech, připravují a vedou školení pro neziskovky a sociální podniky nebo poskytují služby pro bono vybraným organizacím, za což v letech 2016 i 2017 také získali zlatou medaili v kategorii Nejangažovanější zaměstnanci cen TOP Odpovědná firma. V roce 2016 jsme v této soutěži také získali titul TOP odpovědná firma roku za nejlepší CSR strategii a dalších několik významných ocenění. V následujícím roce jsme si z cen vedle absolutního vítězství v kategorii Nejangažovanějších zaměstnanců odnášeli také zlato v hlavní kategorii i za společensky prospěšný projekt. Přečti si více v naší zprávě o odpovědném podnikání na www.plan-k.cz, která získala také zlatou.

Pokud mi to aktuální úkoly dovolí, vyrážím o polední pauze sportovat. Chodíme si s kolegy (někdy i klienty) zacvičit do fitka nebo zaplavat do bazénu. Obecně ve volném čase hodně sportuji a trávím většinu času v přírodě. Dělám triatlon a v posledních letech běhám ultra skymaratony. Na to si vždycky čas najdu.
Jan Šiška

Jan Šiška

Manager v RC

Není možné pracovat bez pořádného odpočinku. U nás v KPMG máme pružnou pracovní dobu, a pokud to povaha projektu jen trochu dovolí, můžeme pracovat i z domova. Ročně si vybíráme 25 dnů dovolené včetně třídenního firemního volna mezi vánočními svátky. Dovolenou si můžeme prodloužit výběrem placeného náhradního volna za napracované přesčasy. A kolegové, kteří se připravují na profesní zkoušky a certifikace, také mohou využít volna studijního.

Když jsem sem nastoupil, tak mě nejvíc překvapilo, že tu neexistuje bariéra vykání. Všichni si se všemi tykají. Asistent neobchází partnera, protože se ho bojí, ale naopak se pozdraví a proberou, co je nového. Tehdy jsem se sem díky tomu rychle vžil.
Jan Šiška

Jan Šiška

Manager v RC

Při procházení kancelářemi jen těžko natrefíš na zavřené dveře. Naopak – dveře kanceláří necháváme pro kolegy vždy otevřené, včetně těch partnerských. Věříme, že základem pro to, abychom mohli odvádět dobrou práci, jsou hezké a pevné vztahy. U nás tě čeká spousta formálních i neformálních akcí v kanceláři i mimo ni, mnoho netradičních teambuildingů a oslav úspěšných zakázek.

Nadstandardní péče, kterou zaměstnancům věnujeme, jako jsou benefity, placené přesčasy, možnost dalšího vzdělávání a hlavně naše firemní kultura, vás bude bavit.
Martina Štegová

Martina Štegová

Partner v Auditu obchodních a průmyslových společností

Našim zaměstnancům poskytujeme nadstandardní platy, protože věříme, že dobrá práce pro jedničku na trhu musí být náležitě odměněna. Celková výše platu se skládá z fixní mzdy a variabilní složky, kterou tvoří mimořádné bonusy, odměny za přesčasy a také bonusový systém kafeterie. Dvacet tisíc korun ročně, které v tomto systému každému kolegovi poskytujeme, mohou zaměstnanci využít nejen na stravenky, ale i na jazykové kurzy, sporty, wellness, cestování, pojištění nebo nakupování.

Naše ocenění

1. místo
TOP Odpovědná firma 2017

Nejžádanější zaměstnavatel dle studentů ekonomických fakult v ČR

2. místo
TOP Odpovědná firma 2017

Nejžádanější zaměstnavatel v ČR v oboru audit, daně, poradenství

1. místo
TOP Odpovědná firma 2018

TOP Odpovědná velká firma 2018 - 1. místo v kategorii BEST OF

1. místo
Best in industry 2017

Best in industry 2017: Auditing and Accounting (Business)
KPMG Česká republika
UNIVERSUM

3. místo
The Most Desired Company

The Most Desired Company – nejžádanější zaměstnavatel roku 2017 mezi studenty vysokých škol (1. mezi auditorskými a poradenskými společnostmi)

Kam v KPMG?