Život v kufru

Když jsem koncem února rozepsala tento článek, kde jsem chtěla tak trochu spílat na život v kufru, netušila jsem, že během pár týdnů bude všechno jinak...

Život konzultanta je jako bonboniéra

Zatím co tento článek vznikal ve vlaku na trase Praha – Brno, dokončován je v poklidu mého obýváku. Vlastně mě to vede k zamyšlení nad tím, že život konzultanta umí být opravdu nevyzpytatelný. Jeden den si přejete, abyste už nemuseli absolvovat žádnou další služební cestu a po měsíci home officu byste jeli na služební cestu kamkoli. A tak si s trochou nadsázky přečtěte o tom, jaký byl můj život v kufru a co všechno vám konzultantská práce může přinést.

Zhruba minulý rok v únoru jsem psala článek s názvem Místo výkonu práce Praha. V tu dobu jsem neměla jsem tušení, že o rok později budu žít ve svém kufru, mým nejlepším kamarádem bude vlak na trase Praha-Brno (a zpět) a probouzet se budu do chladných rán hotelového pokoje.

Brno – naše druhé největší město s velkou základnou kvalitních vysokých škol, celé řady úspěšných firem a start-upů, které tady vznikají prakticky denně. A právě jeden takový, dovolím si říct kdysi start-up, si nás zavolal na pomoc, a tak nezbývalo nic jiného, než sbalit kufr, koupit jízdenku na vlak a vyrazit.

Půl roku cestování

Je tomu už více, než šest měsíců, co na tento projekt v různém složení dojíždíme. Naše typická cesta začíná nedělním balením a nedělní nebo brzkou ranní pondělní cestou a končí čtvrtečním nebo pátečním večerem, kdy se vracíme zpět do Prahy a loučíme se slovy „Tak vybalit, vyprat a nanovo!“.

Výhody

Počáteční výhody jsou nesporné – ubytování v pěkném hotelu, velkolepá hotelová snídaně, každý den ustlaná postel a uklizeno, člověk by si řekl, že je to skoro pohádka.

Realita

Po čase se vám hotel okouká, ustlaná postel vás spíše vytočí než potěší a představa další snídaně vás trochu děsí. Každý den je stejný, snídaně, práce, večeře na pokoji….

Pár přátel stačí mít

V takové chvíli to na vás může trochu padnout a vy prostě musíte vědět, že vás vaše práce baví, že vám dává smysl to co děláte a taky nezapomenout, že jste jenom člověk a nemůžete zvládnout vždy všechno. Naštěstí se nestává, že by na projekt dojížděl jen jeden člověk, a tak jsem spoustu večerů strávila s kolegy z pražské i brněnské pobočky a nakonec to byly moc fajn večery a zážitky.

Ohlédnutí

Když se za tím ohlédnu zpětně, byl to přesto všechno vlastně skvěle strávený čas, se skvělou partou kolegů a na hodně zajímavém projektu, o kterém ti řeknu třeba v jednom z příštích článků. A ačkoliv byl celý projekt a neustálé cestování poměrně náročné, odnáším si z toho jen to nejhezčí, a to je spousta zážitků a práce v jednom z nejúspěšnějších start-upů v ČR.

Pokud jsi duší dobrodruh a zároveň analytik a chceš si také vyzkoušet konzultantské otěže, tak neváhej a pošli nám svoje CV. Zrovna hledáme kolegy do týmu zabývající se datovou analytikou, business intelligence a customer experience. Volné pozice najdeš tady.