Závody daňařů

Podzim bývá pro daňaře klidné období a tak je spousta času na různé sociální aktivity. Náš tým korporátních daní vyrazil v říjnu poměřit síly na motokáry.

V KPMG má každý daňový tým (skupinka) přidělený budget na teambuildingové a sociální aktivity. Výběr konkrétní společné aktivity si volí každý tým individuálně. My, z týmu zdanění právnických osob, jsme nedávno vyrazili například na bowling nebo bruslení.

Společné aktivitě vždy předchází sběr návrhů, kam vyrazit tentorkát. Postupně se sešly různé tipy - na motokáry, pub quiz, trampolíny, badminton, minigolf a jízdu na paddle boardech. Všelidové hlasování nakonec rozhodlo a vyhrály motokáry.

Po práci jsme z kanceláře vyrazili do Letňan, kde je motokárová aréna. Tam už na nás čekal připravený raut a obligátní školení o bezpečnosti a správném způsobu jízdy. Rozdělili jsme se do několika týmů - jedna skupina jezdila a zbylí členové pořádně fandili a zároveň se průběžně občerstvovali.

Nejprve se jezdila kvalifikační kola a následně se proti sobě ve finále postavili vítězové jednotlivých kol. Finálový souboj bylo o to zajímavější, že jsme mohli vidě přetlačování manažera s konzultantem, vzájemné předjíždění i různé ťukance. Zkrátka, o intenzivní emoce nebyla nouze.

V závěru nechybělo vyhodnocení závodu. Rozdaly se symbolické medaile a vítěz dostal sekt, o který jsme se všichni kolegiálně podělili. Večer jsme si užili a už se těším, až zase někam vyrazíáme.