Zpět na články

Za vyřešení případovky do Malajsie - to je KICC 2018

"KICC", neboli KPMG International Case Competition, je každoročně v KPMG největší studentskou akcí. O co jde? Ve čtyř až pětičlenných týmech řešíte případovou studii a následně ji prezentujete před porotou. Vítězové pak reprezentují KPMG Česká republika na celosvětovém finále, které se každý rok koná v jiném koutě světa. Letos je to Kuala Lumpur, hlavní město Malajsie.

Jaké to vlastně je se KICCu účastnit? O co konkrétně tam jde? Abych vám soutěž přiblížila co nejvíc, položila jsem pár otázek Tomovi Probstovi, našemu hlavnímu organizátorovi za KPMG Česká republika.

Tome, můžeš nám víc přiblížit, jak KICC probíhá?
Je to náš neprestižnější program pro studenty a skládá se z několika fází. V předkole (5-6.2.) čeká soutěžící vyřešení případovky, na které má tým zpravidla celý týden. Následuje lokální kolo (15.2.), kam postupují úspěšní řešitelé z předkola. Tady mají soutěžící na vyřešení case study tři hodiny a následně své výstupy prezentují před KPMG porotou. Ten samý den bude úspěšné řešitele čekat ještě finále, ze kterého vzejde vítězný tým. Výhrou je nezapomenutelný výlet na globální finále do Kuala Lumpur a tedy možnost stát se nejlepším týmem na světové úrovni a vyhrát hlavní finanční odměnu.

Jaká případovka na studenty zpravidla čeká?
Druhy případovek jsou různé – většinou se ale zaměřují na aktuální témata na poli businessu. Všechny jsou ale koncipované tak, aby si v ní člověk jak s technickým, business, nebo humanitním vzděláním našel to svoje.
 
Je nějaký způsob, jak se na KICC připravit?
Jedna z možností je navštívit workshop Ace the Case, který pořádáme vždy na podzim. Pokud ale ve škole v týmu pracujete na nějakém projektu a jeho výsledky následně prezentujete, je to ta nejlepší příprava.
 
Co porota u týmů nejvíc oceňuje?
V porotě sedí vždy manažeři a partneři z různých oblastí, kterými se KPMG zabývá. Očekávání jsou proto různá. Klíčové ale je, jak se tým prezentuje, zda vypracoval návrh řešení na zadané téma a jak reaguje na dotazy. Tři hodiny na přípravu je hraniční a porota to dobře ví. Jde ale o to, jak při jejich dotazech zareagujete.
 
A na závěr, je něco, na co vždycky rád vzpomínáš?
Nejradši mám na celém programu závěrečný raut a networking na lokálním finále. :-) Je to opravdu skvělá příležitost, jak se můžeme celkem neformálně poznat se všemi soutěžícími a také oni s námi. 
 
Tomovi děkuji za přiblížení celé akce! Je mi skoro líto, že už nestuduju a nemůžu zlanařit své spolužačky a spolužáky, aby do toho se mnou šli. :-)
 
TY ale ještě můžeš, tak se neboj a pojď do toho. Nezapomeň, že na přihlášení už ti zbývá jen pár dní. Tady to zvládneš za pár minut. :-)


 

Volné pozice