Z daňové soutěže do daní v KPMG

KPMG každoročně pořádá oblíbenou soutěž Daňový talent roku, které jsem se bez váhání zúčastnil i já. Zajímá tě, jak soutěž probíhá a proč se do ní zapojit? Pokud ano, jsi tady správně!

Jak soutěž probíhá?

Soutěž Daňový talent roku je určena pro studenty 4. a 5. ročníků vysokých škol. Je rozdělena na tři kola a zvládneš ji online z pohodlí domova. První kolo je nejjednodušší a můžeš ho opakovat vícekrát. Ve druhém kole už se budeš muset soustředit více, jelikož na něj máš pouze jeden pokus. Vybírat můžeš ze čtyř nabízených odpovědí. Po dokončení tohoto kola následuje poslední, nejnáročnější kolo, na které máš také pouze jeden pokus a bez kalkulačky si zřejmě neporadíš. Ale není to tak složité, jak to zní. :)

Hlavní cenu jsem nezískal, ale s prázdnou jsem neodešel

Velká čtyřka a daně mě zajímaly již při studiu. Jakmile jsem zjistil, že KPMG pořádá daňovou soutěž, neváhal jsem a ihned se zaregistroval. Velmi lákavá byla samozřejmě hlavní výhra, kterou byl MacBook Air. I když jsem první místo neobsadil, naprázdno jsem z toho nevyšel. Pro nejlepší řešitele soutěže byl totiž uspořádán večírek v krásných nově zrekonstruovaných pražských kancelářích.

Networking a občerstvení

Před večírkem nás (teď už) kolegové z KPMG ještě seznámili s tím, jak to funguje v daňovém oddělení. Poté již přišla na řadu hlavní část, kde jsme měli možnost se seznámit i s direktory a manažery, kteří nám ochotně zodpověděli vše, co nás zajímalo. A jak to na správném večírku bývá, ani zde nechybělo výborné občerstvení a spousta zábavy. :)

Díky daňové soutěži jsem zjistil, že KPMG je ta správná volba. Přihlásil jsem se na výběrko a teď jsem tady. Pokud i tebe práce u nás láká, určitě neváhej a zúčastni se soutěže Daňový talent roku, která může být tvou cestou k nám do KPMG.