Výběrové řízení

Chceš s námi vyrůst?

V KPMG získáš už za pár let maximum znalostí a zkušeností do kariéry v byznysu a financích. Pokud už teď víš, co přesně tě baví, skvělé – u nás na sobě můžeš začít pracovat od prvního dne. Pokud ses zatím o tom, co chceš jednou dělat, nerozhodl/a, nevadí – začni třeba v auditu nebo si v poradenství vyzkoušej projekty s různými týmy.

Dbáme na to, abychom si s kolegy sedli nejen profesně, ale i lidsky. Proto si každého kandidáta i jeho znalosti prověříme. Výběrové řízení má u nás většinou tři kola. Ale neboj – poradíme ti, jak se perfektně připravit na každé z nich.

Jaký je postup?

1. CV a motivační dopis

Vyber si pozici, která tě zaujala, a vyplň přihlášku. K ní připojíš CV i pár vět o tom, proč bys s námi chtěl/a vyrůst nebo co tě v poslední době v oboru zaujalo. Nenajdeš-li pro sebe vhodnou pozici, napiš nám na recruitment@kpmg.cz.

2. On-line testy

Nejprve otestujeme tvé analytické a logické myšlení a úroveň angličtiny v online testech. Přístupy ti pošleme do e-mailu, takže si je budeš moci udělat z pohodlí domova nebo z dovolené. Než se do toho pustíš, můžeš se připravit s naší bezplatnou appkou Test2Job. Ta je plná testů, které jsou těm oficiálním hodně podobné.

Stáhnout na AppStore Stáhnout na GooglePlay

3. Den D

Pokud úspěšně zvládneš online testy, přijde na řadu tvůj Den D!

Pozveme tě k nám na kariérní den, během kterého se konečně potkáme a navzájem se lépe poznáme. Prohlédneš si naše nově zrekonstruované kanceláře, setkáš se se svými budoucími kolegy i s ostatními uchazeči. Čekají tě interaktivní samostatné i týmové úlohy a případovky – tebe budou zaručeně bavit a my si díky nim ověříme tvé znalosti, angličtinu i práci v týmu. Nebude chybět soutěž „KPMG Ready“ o atraktivní cenu a společný oběd. V průběhu dne se nás budeš moci na cokoliv zeptat. Nemusíš se bát – hlavně buď sám sebou.

4. Pohovor neboli rozhovor

U pohovoru se setkáš s manažerem/partnerem z tvého budoucího oddělení a také se zástupcem z HR. Popovídáme si o tom, jaká očekávání máme my i ty, a poznáme se trochu lépe.

Na co se tě (možná) zeptáme?

 • Proč sis vybral/a KPMG?
 • V jakém oddělení bys chtěl/a pracovat?
 • Co tě zajímá na financích, poradenství, auditu, …?
 • Jak si myslíš, že bude vypadat tvůj pracovní týden v KPMG?
 • Na jaké téma jsi psal/a diplomku?
 • Kolik času můžeš věnovat své práci?
 • Plánuješ vycestovat v blízké době např. do zahraničí, na Erasmus?
 • Byl/a jsi u nás na nějakém workshopu, potkali jsme se na veletrhu?
 • Na jaký svůj úspěch jsi pyšný/á?
 • Na základě kterých kritérií si budeš vybírat svého budoucího zaměstnavatele?
 • Máš na nás nějaké otázky?

5. Pracovní nabídka

Pokud uspěješ ve výběrovém řízení, do 48 hodin obdržíš pracovní nabídku. Tvůj nástup do KPMG oslavíme v červnu na tradiční Welcome party na terase naší budovy, kde se seznámíš s novými kolegy a vedením společnosti. V úvodních týdnech po nástupu tě profesně připravíme na tvou novou roli.

Moc se těšíme na setkání s tebou!