Zpět na články
Audit obchodních a průmyslových společností

Vtipy o auditorech a co je na nich pravdy

3. dubna 2018

Kdo se umí smát sám sobě, má právo se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá. (J.Werich) A tak jsem pro vás sesbírala vtípky o auditorech, a uvedla je na pravou míru.

Jak nazýváme auditora bez kalkulačky? Osamělý.

Audit je o číslech. Ale nejen o nich. Samotná auditní práce se dělí na finální audit (ten je o číslech) a předaudit (tzv. interim). Na interimu ověřujeme, jak má klient nastavené procesy a kontroly. V reálu to znamená, že poznáš chody ve firmě „od uklízečky po ředitele“. A od koho jiného se to dozvědět než od řídících pracovníků daných oddělení. Setkáváš se tedy se špičkami v oboru podnikání klienta. A být obklopena lidmi, kteří jsou pro svou profesi zapálení a rozumějí jí, je to, co mě na téhle práci baví nejvíc.

Co říká manželka auditora, když nemůže usnout? „Zlato, mohl bys mi říct, jak ses měl dnes v práci?

„Měl jsem meeting s ředitelem společnosti. Prošel jsem utajovaný výrobní proces produktu. Kolega se vrátil ze stáže v Austrálii. Poletím na služební cestu do Španělska. Sháním asistentku, která půjde na inventuru kabelek do luxusního butiku. A zlato, klient nám posílá to dobré víno, co máš tak ráda.“ Asi tak nějak by to znělo. :-) 

Jak jezdí normální člověk do třináctého patra? No přece zmáčkne 13. A jak jezdí do třináctky auditor? Zmáčkne 1, pak 3 a zuřivě hledá enter.

Od nováčků v auditu se očekává soběstačnost a snaha zorientovat se v nové situaci. Hledat z ní východisko - na tom pracuješ společně s inchargem (vedoucím zakázky). Žádá si to taky umění pracovat s MS Office a zejména s Excelem. Tenhle um spolu s prací s auditními programy dovedeš během několika málo zakázek k dokonalosti.

Co se stane, když zamkneš hyenu a auditora v jedné místnosti? Hyena se přestane smát.

Tomu říkám přirozený respekt k auditorovi. Je pravda, že ho vůči nám klient projevuje. Je velice příjemné v takovém prostředí pracovat. Usnadňuje to práci oběma stranám. A že by třeba auditoři byli suchaři? Zásadně nesouhlasím. Vtipy, historky a průpovídky známe i my. Na zakázkách vládne velice příjemná, přesto profesionální pracovní atmosféra. Přesvědč se o tom. Právě přijímáme nováčky do Auditu Commercial. Volné pozice najdeš zde

Zpět na články

Mohlo by tě zajímat

Nestíháš číst? Dej nám svůj e-mail a ty nejzajímavější články ti pošleme rovnou do schránky!