Zpět na články
Audit obchodních a průmyslových společností

Volno mezi svátky - platí to pro všechny?

21. prosince 2017

Mezi svátky každoročně dostáváme tři dny firemního volna. Každý je tráví po svém. I když - na nějakého šťastlivce by mohla připadnout i "sváteční" inventura :-). Tak jak to s těmi volnými dny vlastně je?

Na koho to padne?

Firemní volno sice platí pro všechny stejně, nicméně pokud klient zrovna mezi svátky provádí inventuru (a že jich je celkem hodně), na někoho to prostě padnout musí. Já jsem například během prvního roku v KPMG byla v období (před)vánočních svátků hned na 4 inventurách - na dvou před Štedrým dnem ve východních Čechách a na třech mezi svátky - v Rakovníku a Mariánských lázních.

Loňský rok už byl o poznání příznivější, inventura mě čekala pouze jedna, a to ještě před svátky.

Letošní rok...

...bude (doufám) ještě lepší :). Jelikož senioři už většinou na inventury nejezdí. Maximálně v případě, když se předpokládá, že bude komplikovaná a pro analytiky náročná. A jak tedy nejlépe využít firemního volna? Každého jistě čekají každoroční vánoční povinnosti jako návštevy prarodičů a příbuzných, válení se u televize a neustálá konzumace cukroví. Já kromě tohoto programu plánuju také návštěvy u přátel, se kterými se nestíhám vídat tak často, jak bych chtěla. Před silvestrem mě ještě čeká tradiční rodinný oběd v Praze, na který vždy s celou rodinou vyrážíme.

A jelikož tyhle tři dny jsou poslední volné dny před nabitou sezónou, je potřeba jich řádné využít a načerpat tak energii na následující měsíce.

A co ty? Máš taky mezi svátky volno?:)

Zpět na články

Mohlo by tě zajímat

Nestíháš číst? Dej nám svůj e-mail a ty nejzajímavější články ti pošleme rovnou do schránky!