Zpět na články

Úvodní školení – Stojí to za to!

Na každého nováčka v KPMG nejprve čeká blok odborných školení. Od svých známých z ostatních firem velké čtyřky jsem slýchal, že tato školení jsou taková úvodní “nalejvárna“, která udělá nováčkům v hlavě spíš zmatek než pořádek. Musím říct, že v KPMG to tak rozhodně není!

První dny v práci

První týden školení se, po představení všech hlavních oddělení společnosti, zaměřoval na trh a služby pojišťoven v ČR. Ačkoli jsem se o toto téma nikdy moc nezajímal a tak nějak pro mě nebylo ani atraktivní, prezentace byly velmi dobře strukturované a výklad velmi zajímavý. Dozvěděl jsem se totiž spoustu zajímavých věcí, které se mi budou hodit nejen při práci v KPMG, ale i v soukromém životě. V dnešní záplavě pojistných produktů a nevybíravých praktik zprostředkovatelů bych podobné školení rozhodně doporučil každému.

Život na zámku

Druhý týden školení jsme absolvovali v krásném areálu středočeského zámku Loučeň. Bydleli jsme v nedalekém hotýlku a samotná školení se odehrávala přímo v prostorách zámku. Ačkoli jsme se dle rozvrhu měli školit takřka každý den od osmi ráno do pěti hodin odpoledne, rozhodně jsme se nemuseli bát nudy či jednotvárnosti. Každý den pro nás byl totiž připraven jiný odpolední či večerní program. Získali jsme tak kromě znalostí z pojišťovacího a bankovního sektoru v ČR i mnoho krásných zážitků z teambuildingu, charitativního koncertu nebo z prohlídky dobových prostor zámku.

Nakonec krásná večeře

Ze všech aktivit jsme se nejvíc těšili na závěrečnou večeři. A rozhodně nás nezklamala. Výborné jídlo, malebná zámecká terasa s výhledem do zahrady, krásný podvečer a společnost nejužšího vedení společnosti. To člověk nezažije každý den. Osobně mě nejvíce překvapilo, že dříve než cokoli jiného vedení poděkovalo HR oddělení za zajištění a organizaci celého školení. To bylo velmi milé. Stejně tak jako následná rozprava s jednotlivými partnery (šéfy) společnosti. Každý se choval velmi přátelsky a vstřícně. Člověk po chvilce rozhovoru téměř zapomněl, že před vámi sedí třeba sám zakladatel KPMG v ČR. 

Večer utekl jako nic a nás čekal už jen odjezd domů a pak konečně první den v kanceláři. Chcete vědět, jak probíhal? Těšte se na další článek! :)

Volné pozice