Tereza Smolíková

Tereza Smolíková

Vysoká škola ekonomická v Praze

Co studuji?
Prezenčně studuji obor Národní hospodářství na NF VŠE a kombinovaně Cestovní ruch se zaměřením na marketing na VŠPJ. Nově také ve volných chvílích studuji Youniversity od KPMG.
Kde mě nejčastěji najdeš?
Ve škole - nejčastěji v Rajské budově, knihovně, na přednáškách Cesty úspěšných a v místech, kde prodávají dobrou kávu.
Kam spolu můžeme zajít pokecat?
Můžeme zajít na dobrý čaj, kávu (se zákuskem) nebo degustaci filtrované vody.
S čím ti můžu pomoci?
Povím ti, jak to vlastně v KPMG funguje. Nebudu ti citovat data z brožurek, povím ti své poznatky, pocity a dojmy, které jsem získala během práce v KPMG. Řeknu ti, jaké jsou možnosti stáží pro studenty a volné pozice pro absolventy. Dám ti také tipy, jak se efektivně připravit na výběrové řízení. A pokud bych něco nevěděla, předám ti kontakt na naše HR oddělení.
Jak mě můžeš kontaktovat?
Můžeš mě oslovit přímo ve škole, napsat mi na kpmgvse@gmail.com, nebo pokud preferuješ neformálnější psanou komunikaci, najdeš mě na Facebooku.
Co dělám mimo školu?
Pokud pomineme klasické učení, psaní seminárek a práci, mám ráda cestování a sport. Snažím se na sobě neustále pracovat, a rozvíjet se - a to po všech stránkách. V rámci školy pak působím v projektu Cesta úspěšných (Cashflow klub) a nově píšu články do iListu.
Jaké mám pracovní zkušenosti?
Bohaté a různorodé. Tuzemské i zahraniční. Ze start-upu i korporace (třeba přímo z KPMG). Mrkni na můj LinkedIn.
Jaký je můj největší životní úspěch?
Mým největším úspěchem bude asi to, že si dokážu vážit sebe sama, nevzdávám se svých cílů a jdu si pomalu (ale jistě) za nimi.
Moje rada do života:
Dělej v práci to, co tě baví a zajímá. Pokud nevíš, co přesně chceš dělat, experimentuj. (Protože kdy jindy, když ne teď?!) Pracuj a sbírej zkušenosti už při studiu, nečekej až po škole. Pokud toho totiž při studiu budeš dělat i jen o trochu víc než ostatní, za pár let uvidíš, že jsi daleko před nimi.