Zpět na články
Audit obchodních a průmyslových společností

Stěhování do Prahy

23. května 2018

Praha. Když studuješ ekonomický obor a máš velké ambice, kam jinam bys šel? Já už od malička věděl, že jednou zamířím do Prahy. Minulé léto jsem se po mnoha letech dočkal - z "vidlákova" přes Olomouc a Brno. Můj stěhovací víkend byl docela blázinec.

Akce „Kulový blesk“

Stěhování pro mě byla vždycky akce „Kulový blesk“. V posledním roce výšky jsem se přestěhoval z Olomouce do Brna, abych mohl začít pracovat v KPMG v Audit Service Group, a zvýšil tak svoje šance na přijetí do auditu do Prahy. Jedno ráno jsem si našel byt, přes den jsem se sbalil, v podvečer jsem už bydlel a večer jsem seděl s kolegy z ASG v Pivní burze. Přesun do Prahy jsem si však naplánoval.

V květnu jsem dostal nabídku z Prahy, v červnu jsem dokončil výšku a v srpnu jsem měl nástup. Pohodový tři měsíce na hledání bydlení. Byla to dřina. Bydlení jsem našel až tři dny před nástupem do práce a stěhování byla taky celkem slušná akce.

Pátek

Jel jsem do Prahy na poslední dvě prohlídky a vkládal jsem do nich veškerou naději. První prohlídka nedopadla vůbec, druhá dopadla už lépe. Majitelce jsem se zamlouval a měla se mi ozvat následujícího dne.

Sobota

Probudil jsem se s tím, že jdu balit, protože se zítra stěhuju. Jenže není úplně fajn se balit, když nevíš kam. Majitelka nevolá, ani nebere telefon. Naštěstí jsem všechen svůj majetek po stěhování z Olomouce prodal, a tak se celý můj život vleze do jednoho auta. Začal jsem se balit s tím, že budu první týdny u kamaráda v Praze. Takže nedůležité věci odvezu do sklepa ke kamarádovi v Brně a přivezu si je až později. V půlce balení volá majitelka, že si mě vybrala a zítra se můžu nastěhovat. Paráda! Stres je pryč, můžu se v klidu dobalit. Večer to jdu s kamarády oslavit do Pivní burzy.

Neděle

Trochu mě bolí hlava z Pivní burzy. Zjišťuju, že mám nějak moc věcí a začínám pochybovat o tom, že se do jednoho auta všechno vleze. V poledne navíc předávám byt a musím vše vystěhovat. Přichází kamarád. A protože je správný kamarád, tak se mi upřímně vysměje, že to do jednoho auta nikdy nedám. Začínáme s kamarádem odvážet nedůležité věci k němu do sklepa, abych mohl to nejdůležitější přestěhovat do Prahy a abych nenechal nic v původním bytě. V poledne přijíždí moje nejlepší kamarádka. Začínáme nosit věci a rozjíždíme tetris. Vyšlo to jen taktak – vše důležité v autě, zbytek ve sklepě. Majitel si navíc nevšiml, že jsem polil zeď protejňákem a zamaloval to jen temperou, takže dostávám celou kauci zpět a vyrážíme směr Praha.

Konečně Praha

Odmalička se těším na den, kdy se přestěhuju do Prahy. A už jsem na cestě! V podvečer jsem na novém bytě, vybaluju a těším se na první den v nové práci. Večer mi volá majitel z brněnského bytu – asi si všiml té zdi… Tak nakonec ne! Jen jsem nechal na bytě tašku se spodním prádlem a ponožkami. Do Brna jsem se už nikdy nevrátil a bez spodního prádla jsem v Praze dodnes. Ale ne... Chodil jsem bez něj jen měsíc. Pak jsem si dovezl zbytek věcí – včetně té tašky...

Právě teď do KPMG v Brně i Praze přijímáme studenty a absolventy. Nabídku stáží a volných pracovních pozic najdeš tady. Třeba se spolu potkáme v auditu! :-)

Zpět na články

Mohlo by tě zajímat

Nestíháš číst? Dej nám svůj e-mail a ty nejzajímavější články ti pošleme rovnou do schránky!