Specializace v daních aneb Každý umíme všechno

V daňovém oddělení KPMG máme celkem 6 hlavních skupinek, z nichž každá se zaměřuje na specifickou daňovou oblast. Po nástupu do firmy čekají nováčky nejprve úvodní školení a následně tři měsíce rotací po jednotlivých skupinkách. Každý tak má možnost zjistit, co ho nejvíce baví a na co se hodí. Jestli chceš zjistit, na jakou daňovou oblast se hodíš právě Ty, jsi tady správně!

Každoročně do daní nastupuje  přibližně 15 nováčků. Někteří z nich mají jen vzdálené představy o tom, jaké specializace v daních máme a jak vypadá jejich běžná agenda. Proto v KPMG již několik let fungují tzv. rotace. Nováčci jsou rozdělení do dvojic nebo trojic a společně absolvují dvoutýdenní kolečka po jednotlivých skupinkách.

Začínáme v daních

Ještě před zahájením rotací však nováčky čeká měsíc plný školení, teambuildingu i zábavy. Důvod je prostý - je pro nás důležité, abychom měli dobré vztahy, nebáli se jeden druhého a dokázali spolupracovat i na těch nejnáročnějších projektech. Školení i systém práce v daních je zase skvělým pomocníkem před samotným zahájením rotace. Na úvodních školeních získáte nejen důležité znalosti z oblasti jednotlivých daní, ale především se naučíte využívat firemní databáze, interní aplikace, jak evidovat čas na zakázkách, kde si zažádat o dovolenou a mnoho dalšího. Zkrátka důležité věci, které se vám budou v průběhu rotací i další práce hodit.

A jak je to s daňovou rotací?

V daních se specializujeme v rámci 6 hlavních skupinek, kterými jsou: DPH a nepřímé daně, daň z příjmů fyzických osob, daň z příjmů právnických osob, M&A (fúze a akvizice, mezinárodní zdanění), převodní ceny (transfer pricing), finanční skupinka, která poskytuje daňové poradenství pro významné banky a pojišťovny. Kromě těchto hlavních specializací máme i menší skupinky v oblasti investičních pobídek a dotací, odpočtů na výzkum a vývoj a litigační skupinku. Je běžné, že někteří se specializují na dvě nebo i tři oblasti. Třeba litigační skupinka je kromě elitních právníků složena i z členů dalších skupinek. Pomáhá klientům v případě kontrol ze strany finančních úřadů nebo soudních sporů, kde je detailní znalost práva, ale zejména dané daňové oblasti klíčová.

Líbí se vám systém rotací v KPMG? Potkejte se s námi! Přijďte na nějaký z našich workshopů nebo rovnou na pohovor!