Zpět na články

Školení a velké plus pro KPMG

Ač jsou v dnešní době školení ve všech firmách na denním pořádku, u mě má v tomto ohledu KPMG jedno obrovské plus.

Účetnictví je oblast, kde je potřeba soustavně se vzdělávat. Neustále jsou naše zákony samá novinka sad a požadavky na to, co všechno účetní musí umět a znát jsou stále větší a rozsáhlejší. Nemluvě o tom, že všechno „musíme vědět ještě předtím, než se to rozjede.“ V rámci budgetu pro naše oddělení jsme tento rok absolvovali 4 celodenní školení a přibližně 10 školení trvajících okolo 2-3 hodin. Témata jsou vybírána vždy na základě aktuálnosti, jako třeba teď to nově zavedené "kontrolní hlášení" nebo dle našich přání, co si zrovna potřebujeme zopakovat.

Velkým bonusem v ASP je možnost studovat v rámci certifikace účetních ICU v 1. a 2. stupni. Po úspěšném složení všech zkoušek a dosažení požadované praxe se pak stane (překvapivě wink ) certifikovaným účetním a získá tak podle mého názoru obrovskou konkurenční výhodu. První stupeň má 8 zkoušek, mezi které patří například účetnictví, daně, právo nebo ekonomie. Nutno podotknout, že pokud máte z nějaké předmětu státnice, zkoušku znovu skládat nemusíte a je Vám uznána, což je super yes. Organizace roku je jako na vysoké - zkoušky v zimním a letním semestru jen v průběhu roku nemusíte na přednášky angel. Tedy pokud se dobrovolně nepřihlásíte na vybraný kurz k zapsané zkoušce, protože KPMG umožňuje při prvním pokusu 3 dny studijního volna, nebo přípravný kurz a ještě den volna na samotnou zkoušku. A aby toho nebylo málo, učebnice si taky nemusíte kupovat, protože je všechny dostanete a to v aktuálním vydání k předmětu, ze kterého jste se rozhodli zkoušku skládat. Tohle je přeci tak skvělý smiley !!!

Ale abych nezapomněla, KPMG nabízí také spoustu interních školení. Mezi velmi oblíbené patří jazykové kurzy, kurzy zaměřené na excel, databáze, soft-skills školení, jako třeba stress management a další a další a než bych je vyjmenovala úplně všechny, tak bych tu asi byla do zítra. No, není toho opravdu málo...wink

Volné pozice