Seznamte se: daňová skupinka nepřímých daní

Jednou z daňových skupinek u nás v KPMG je tým zaměřený na nepřímé daně, a tedy především na problematiku DPH. Uslyšíš zde ale třeba i o dani spotřební či silniční. Zamíříš-li do KPMG na pozici Junior Tax konzultant, bude tato skupinka představovat jednu z možností, kterou můžeš zvažovat při výběru své preferované alokace na konci rotací. V nich si procházíme všemi daňovými týmy u nás a na konci si vybíráme, na co bychom se chtěli specializovat.

Čím přesně se tým „Indirect Tax“ zabývá?

DPH skupinka, jak se tomuto týmu v KPMG obecně říká, se nevěnuje jen daňovým přiznáním klientů, které se řeší každý měsíc, ale také problematice Intrastatů, ad hoc consultingem či psaním stanovisek na téma, které je klientem poptáváno. Seniornější kolegové se pak taky věnují užším specializacím, např. oblasti nemovitostí, cel, spotřebních či silničních daní, dokonce s možným přesahem do jiné daňové skupinky.

Jsme vlastně konzultanti

Klienti poptávají naše odborné stanovisko a vyjádření k situaci, kterou potřebují z daňového hlediska posoudit. Chtějí tím kupříkladu předejít negativním dopadům plynoucím z neznalosti dané problematiky. V závislosti na obsáhlost dotazu lze poskytnout kratší formu odpovědi – tzv. koncept high-level komentáře, třeba jen e-mailem. Ovšem situace si mnohdy žádá rozsáhlejší posouzení, kde již přichází na řadu tzv. stanovisko. Zde se jedná o detailní rozbor dané problematiky v podstatě od A do Z, a to častokrát zabere i pár stránek.

Jak to u nás vypadá?

Z hlediska počtu lidí, kteří se v KPMG věnují problematice DPH, je nás poměrně hodně. Nejen my z DPH oddělení, ale i kolegové z ostatních skupinek se s námi přátelí v rámci určitých zakázek či klientů, zároveň i naši kolegové z Brna si vzali pár DPH klientů pod svá křídla.

Jestli vezmeš nadpis tohoto odstavce doslova, a chceš zjistit, jak to tady v DPH skupince vypadá a co dalšího děláme, neváhej se k nám přidat. Třeba tě nakonec zláká úplně jiná daňová skupinka. Nebo úplně jiné oddělení, máme jich tu totiž docela dost. Podívej se na nabídku volných pozic!