Sdílení na internetu: práce vs. soukromý život

Rychlá doba, populistické výrazy, sdílení našich životů s druhými nebo přemíra hashtagů pod všelijakými příspěvky, to vše provází dnešní dobu. Dobu, kdy lehce získáme pocit, že co nesdílíme, jakoby nebylo a dobu, kdy se sběr lajků může zdát jako ta nejdůležitější věc na světě. Denně pozorujeme naše přátele, kteří si zrovna užívají dovolenou, prožívají velké důležité životní události nebo ukazují své pracovní prostředí. Jaké je to, ale dělat práci, kterou nemůžete volně sdílet s ostatními? A je v tom opravdu tak velký rozdíl?

Prvním pojítkem mezi světem práce a světem mimo práci může být populistický výraz „musíš furt“. Ať už jde totiž o práci nebo jakoukoliv jinou aktivitu, ukazuje nám, že abychom něčeho dosáhli, musíme se snažit a v aktivitách vytrvat. Rozdíl je teprve v tom, že když přijdete z fitka domu, můžete si na svou oblíbenou sociální síť umístit vytouženou fotografii a dát celému světu vědět o své aktivitě. Ve chvíli, kdy přijdete domu z naší práce, můžete procházet fotky ostatních.

Consulting vs. soukromý život

Na rozdíl od našeho soukromého veřejného života totiž nemůžeme ten pracovní volně sdílet na sociálních sítích. V Management Consultingu (MC) jsou pro nás klienti na prvním místě a pro ochranu jejich dat děláme maximum. To je hlavním důvodem, proč nemůžeme naši práci volně sdílet. Takže i ve chvílích, kdy dřeme víc než obvykle, ve chvílích kdy dokončíme opravdu těžký úkol, ve chvílích kdy zdárně dokončíme projekt, prostě ve chvílích kdy musíme furt, nemůžeme náš úspěch jen tak vystavit na obdiv.

Odměna

Ačkoliv nám odměnou nejsou desítky lajků pod oslavnými příspěvky, nebojíme se náš úspěch oslavit. Po zdárně dokončeném projektu zaklapneme pro jednou notebooky před setměním a vyrazíme to s kolegy oslavit. Jsme totiž tak trochu rodina a právě s rodinou je nedůležitější sdílet svoje úspěchy!

Motivace? Dělej, co tě baví!

Rada, která nutně nespadá jen do pracovního života a je velmi důležitá. Dělej, co tě baví a dělej to, protože to dělat můžeš a chceš. Consulting není jednoduchý obor, a proto je důležité, aby nás práce bavila. Kdyby tomu tak nebylo, mohli bychom si s kolegy stokrát denně říkat musíš furt, ale naše motivace a výkonnost by zdaleka nebyla taková.

Konzultant influencer

A kdybychom přeci jen hledali další propojení našich světů, můžeme říct, že všichni konzultanti jsou v podstatě tak trochu influenceři. Na první pohled se toto spojení může zdát divné, ale jsme to právě my, kdo má díky naší práci vliv na chování a rozhodování klientů.

A co ty? Je pro tebe důležitější to dělat věci, díky kterým vypadáš zajímavě nebo věci které tě baví? Nás v MC naše práce baví, a i když to není vidět, máme možnost si vyzkoušet opravdu zajímavou práci na různých projektech s malými i velkými klienty. Pokud to máš stejně, nezapomeň nám poslat svůj životopis! Jen tak budeš mít možnost stát se novým členem naší MC rodiny ????!