Rok účetní v KPMG

Přichází sychravé podzimní dny a s nimi začíná nový rok. Ano, v říjnu. V KPMG máme totiž hospodářský rok, který začíná prvního října a končí posledního září. V dnešním článku se dozvíš, jak celý rok probíhá u nás v ASP.

Říjen

Nový rok odstartujeme sérií školení, která se zaměřují nejen na novinky v DPH, které nás čekají od ledna, ale také na vybrané problémy v oblasti účetnictví a daní.

V říjnu se také koná group meeting – setkání všech členů našeho oddělení včetně vedení, při kterém si shrneme, jaký vlastně byl uplynulý rok v číslech a co nás naopak čeká v roce nadcházejícím. Více o group meetingu si můžeš přečíst v článku, který psala moje kolegyně Sája.

Listopad

Pro mě ještě pořád studijní měsíc, jelikož mě v prosinci čeká další zkouška v rámci certifikace ICÚ (Institut Certifikace Účetních). O tom, co to vlastně je a jak jsem bojovala se svou první zkouškou, se můžeš dočíst tady.

Prosinec

Můj nejoblíbenější měsíc v roce. Nejen proto, že nás čeká celofiremní volno mezi svátky, ale taky kvůli spoustě vánočních akcí, které se každoročně konají. Jak jsme v KPMG slavili Vánoce minulý rok, se můžeš podívat tady.

Leden

Vanilkové rohlíčky a svařák vystřídá záplava emailů, která na nás začátkem ledna čeká. To je holt daň za téměř dva týdny vánočního volna. Po Vánocích jsou všichni dobře naladěni a tak i spolupráce s klienty jde tak nějak hladce. A to je v lednu potřeba, protože nás nečekají pouze pravidelné měsíční a čtvrtletní reporty, ale taky příprava podkladů pro silniční daň a daň z nemovitostí.

Únor

Nejkratší měsíc v roce uteče, než bys řekl aktiva. Kromě pravidelných měsíčních reportů a přiznání makáme taky na účetní závěrce.

Březen

Pokračují závěrkové práce – inventarizace, kontroly, adjustmenty. Vznikají první verze účetních výkazů, které předáváme auditorům, nebo u klientů, kteří nemají povinnost auditu, rovnou kolegům z daňového oddělení.

Duben

Jsou tady Velikonoce a s nimi taky velikonoční pečení pro charitu. Kdo se chce zapojit, přinese doma pečené (i nepečené) dobroty a za dobrovolný finanční příspěvek zase může ochutnat výrobky svých kolegů. Vybranou částku potom KPMG zdvojnásobí a výtěžek z akce putuje na účet vybrané neziskovky.

Květen

Napětí vrcholí, dny najednou utíkají rychleji než obvykle a my máme nejvíc napilno. Jsme v téměř v každodenním kontaktu s klientem, auditory i kolegy z daňového oddělení. Přes to vše si najdeme jeden den, kdy se trochu odreagujeme na teambuildingu. Je přece potřeba dobít baterky!

Červen

Do termínu podání daňového přiznání zbývá poslední měsíc. Šťastnější z nás mají u svých klientů odškrtnuty všechny položky a seznam úkolů najednou zeje prázdnotou, jiní zase makají do poslední chvíle.

Červenec

A je po všem! Závěrky jsou podepsané, daňová přiznání podaná a my jsme přežili další sezónu. Teď už jen odpočítávat dny do zasloužené dovolené.

Srpen

Nastavuju out of office a balím kufry. Aktiva a pasiva střídají daleko příjemnější zážitky. Po dvou týdnech přichází návrat do reality. Naštěstí máme v létě míň práce, takže není zase až tak hrozný.

Září

Všichni už mají po dovolené a jsou plní energie. A jak lépe ji využít než na podzimních DobroDnech? Business Casual vyměníme na jeden den za tepláky, holínky a vybaveni hráběmi nebo hadrem jdeme pomoct tam, kde je to potřeba. O tom, jak takový (ať už jarní nebo podzimní) DobroDen vypadá, si můžeš přečíst tadytady.

Jestli bys chtěl mít takový rok taky, podívej se na seznam volných pozic a dej nám o sobě vědět.