Zpět na články

Risk Consulting: Banking - Vysoká hra

Nedílnou součástí oddělení Risk Consultingu je tým zabývající se finančními institucemi. Ale co se vlastně v “bankingu“ dělá? Bankéři jsou přeci v bankách ne? Nebo snad přepočítáváme úvěrové smlouvy a úrokové sazby hypoték? Ano i ne.

Kdo jsme?

Předně bych se měl přiznat, že do oddělení s oficiálním názvem FRM (finanční risk management), nebo také jen banking, primárně spadám i já, takže se omlouvám, pokud některé mé soudy budou mírně subjektivně zkreslené. (Mám náš tým vážně rád!) To, že je banking jedno z neprestižnějších oddělení v rámci KPMG, kde pracují jen ti nejschopnější lidé, ale není žádné vychloubání, to je prostě fakt. :-) Nicméně zcela vážně je třeba říct, že kdo chce uspět u nás, musí být tak trochu právník, auditor, matematik a ideálně ještě programátor dohromady.

Co děláme?

Co tedy vlastně v bankingu děláme? Třeba já dělám něco, čemu se obecně říká compliance – kontrola, že daná činnost daného subjektu je v souladu s platným nařízením. To přece dělají právníci, ne? To ano, ale finanční instituce jsou, obzvláště v Česku, velmi silně regulované, což znamená mimo jiné i povinnost vytvářet celou řadu finančních výkazů a výpočtů. A právě tyto výkazy a výpočty my v bankingu analyzujeme a přepočítáváme. Samozřejmě to znamená být vždy perfektně seznámen s aktuální českou/evropskou legislativou, a to může zabrat hodně času. Ale neděláme jen to. Často třeba pomáháme vytvářet různé interní ratingové modely nebo je testujeme a vydáváme doporučení, jak je zlepšit. Mimo to se také zabýváme i analýzou interních procesů v bankách nebo oceňováním finančních nástrojů.

Co chceme?

Jako každý v KPMG i my chceme hlavně odvést prvotřídní práci ke klientově maximální spokojenosti. A že nejde jen tak o ledajaké klienty! Pravidelně komunikujeme s řediteli a vedoucími oddělení těch největších českých bank. Člověk se tak rychle dostane mezi naprostou elitu v tomto oboru a získá mnoho zkušeností k nezaplacení.

 

Business Analysti, kteří k nám nastoupí, však nemusí mít superschopnosti. Potřeba je talent a motivace. Chceš se k nám přidat? Sleduj naše otevřené pozice! :-)

Volné pozice