První týdny v KPMG

A je to tady. Balíš si doma věci a čeká tě první pracovní den v KPMG. Hrdost, kterou jsi cítil, když ti HR manažerka zavolala onu radostnou novinu, že jsi přijat do této úspěšné firmy, střídá lehká nervozita. Co tě během prvních týdnů vlastně čeká? Odpověď: Všechno a taky školení.

První týden

První týden jsme spolu s ostatními nováčky v auditu strávili v nově zrekonstruované budově KPMG na první části školení. Co si budeme nalhávat. Byla to láska na první pípnutí zaměstnaneckou kartičkou. Moderní design, perfektní vybavenost, reprezentativní vzhled. Během prvního týdne jsme se s kolegy z auditu obchodních a výrobních společností dozvěděli, co opravdu budeme první rok dělat. A neskutečně mě to bavilo. Úžasné školitelky do nás za týden "nalily" tolik informací, že by se za jejich množství nestydělo ani několik kateder během jednoho ročníku na vysoké škole. Nervozita opadala, když jsme spolu s kolegy denně odpovídali na záludné otázky týkající se auditu, pro uvolnění hádali jména sportovců nebo poznávali znělky ze seriálů.

Druhý týden

Druhý týden jsme na školení vyjeli mimo Prahu. Našim působištěm se na celých pět dní stal krásný rezort Equitana v blízkosti Příbrami. Změna prostředí však neznamenala snížení nároků na pozornost či množství sdělených informací. Zároveň jsme ale strávili spoustu času s teambuildingovými a CSR aktivitami. Závěrem celého týdenního „soustředění“ byl test, na který jsme se s kolegy rozhodli připravit hromadně. Možná jsme se víc smáli a dělali si ze sebe srandu, než že bychom se učili. Rozhodně to byly skvěle strávené hodiny s výbornými lidmi a všechno jsme zvládli.

Proč jsem tady?

Jeden z důvodů, proč jsem si vybrala právě KPMG, byly pozitivní ohlasy na výborný pracovní kolektiv, který v KPMG je. S nováčky jsme si už stihli vytvořit skvělou partu. Myslím si, že během teambuilingové aktivity, při níž jsme se spolu s kolegy snažili "uživit" orly, kuny a čápy (naštěstí pro nás, pouze imaginární) jsme si vytvořili silné pouto, které jen tak něco nepřetrhne.

V tuto chvíli už u nás v Auditu obchodních a průmyslových společností nemáme žádné volné židle... Sleduj ale naše kariérní stránky, aby ti nic neuniklo!