První dva týdny v KPMG

Taky jsem si myslela, že mě po nástupu do KPMG hodí do vody a já se budu muset naučit plavat. Tak to ale úplně nebylo... Dnes ti povím, jak vypadaly mé první dva týdny v KPMG! A jak jsme si to všichni společně užili.

Letos se již podruhé školení nováčků konalo v okolí zámku Loučeň. Druhý týden po nástupu do KPMG je tedy jakýmsi zpestřením a navázáním bližších kontaktů s novými kolegy mimo kancelář.

Nejdříve práce, potom zábava

V průběhu prvního týdne jsme se seznámili s oblastí Banking a auditu v něm. Týden školení na zámku nebyl jenom o zábavě, i když ta vesměs převažovala. Celý týden byl úvodem do znalostí v pojišťovnictví. Na volné chvíle nám naše HR oddělení vždy přichystalo bohatý program, ať už se jednalo například o team building v námořnickém duchu, divadlo nebo prohlídku zámku.

Večeře v parku

Pomyslným zlatým hřebem a vyvrcholením celého týdne byla pak čtvrteční večeře s partnery jednotlivých oddělení.

Po úvodním slovu a přivítání naším řídícím partnerem Radkem Halíčkem jsme se mohli těšit na venkovní gril, kde jsme si mohli vybrat z mnoha druhů mas i zeleniny. Vše probíhalo v přátelském duchu. Bylo tedy fajn si po neformální večeři dát ještě neformalnější sklenku vína nebo pivo s některým z partnerů jednotlivých oddělení. Jelikož jsme stále ve druhém týdnu školení trpěli charakteristickou nováčkovskou nervozitou a stále jsme nevěděli, jak se co nejlépe připravit na naše první zakázky, tak slova podpory a někdy i veselé historky právě partnerů, kteří před mnoha lety byli na našich místech, dodala odvahu.

Návrat do reality

Večeří ale týdenní školení na zámku neskončilo. I když se naše povídání protáhlo přes půlnoc, druhý den bylo nutno splnit poslední povinnosti a zúčastnit se posledního bloku přívalu nových informací, který nás čekal. Vše jsme úspěšně zvládli a po obědě jsme se mohli vydat připravenými autobusy zpět do Prahy, kde nás od dalšího týdne čekalo školení a příprava na naše první zkoušky ACCA. O těch ale už píše kolega Martin z oddělení auditu obchodních a průmyslových společností.