Proč jsem si vybral KPMG

V prváku na výšce jsem se rozhodl, že chci pracovat v auditu. V té době jsem na sebe začal klást vyšší nároky, a tak jsem věděl, že jedinou možností je pro mě Velká čtyřka.

Do Velké čtyřky patří KPMG, E&Y, Deloitte a PWC. O většině jste už určitě slyšeli. Nedělají jenom audit, jejich součástí je například i poradenství a daňové nebo právní oddělení. Když jsem se v roce 2011 rozhodoval, se kterou společností spojím svojí kariéru, byl jsem si jistý, že to je to pravé.

Hned jak jsem se rozhodl, začal jsem pátrat. Pročítal jsem si jednotlivé weby společností, četl jsem tematické blogy a různé články ohledně práce ve Velké čtyřce. Na zkoušku jsem se přihlásil na zkušební výběrové řízení, abych zjistil, co obnáší a jak to vypadá uvnitř jejich firemní kultury. Už v této první fázi se mi nejvíce zamlouvalo KPMG a E&Y. Líbila se mi jejich komunikace směrem k uchazečům a celková atmosféra, ve které se ve firmě pracuje. V KPMG jsem se cítil více v pohodě a líbil se mi jejich přátelský přístup. Navíc se tehdy mluvilo o KPMG jako o jedničce ze všech auditních společností. 

V další fázi jsem si vyzkoušel pár workshopů a přednášek, abych se trochu víc "dostal" do práce auditora v konkrétní společnosti. Workshop, který mě ovlivnil nejvíc, se jmenoval „Staň se na 3 hodiny auditorem“ a shodou okolností jsem tento workshop vedl já s kolegyní Petrou Bouzkovou. Tak moc se mi líbila atmosféra a firemní kultura na Florenci, že jsem si hned po cestě domů prošel otevřené pozice a poslal svůj životopis.

Od té doby jsem nelitoval ani minutu. S prací v KPMG jsem vážně spokojený, i když je to tady hodně náročné. Pracujeme ve vysokém tempu, v sezoně děláme dost přesčasů a hodně se od nás očekává. Občas se mi stává, že nemůžu usnout, protože myslím na nějaký krásný auditní test. Na druhou stranu se mi toho audit hodně vrací. Nejenom obrovskými zkušenostmi z praxe a řadou školení -  je příjemný mít kolem sebe tak fajn a inteligentní lidi, kteří jsou na stejné vlně s vámi. Audit má ještě jednu velkou výhodu - v létě hodně volna, takže si hlava v pohodě odpočine.

Jestli hledáte klidnou a jednoduchou práci, tak tu ve Velké čtyřce rozhodně nenajdete. Jestli chcete v životě růst po stránce osobní i profesní, zlepšovat se každý den a jste pro to ochotní tvrdě pracovat, tak KPMG vám nabídně ideální zázemí.

Určitě o sobě každá společnost z Velké čtyřky tvrdí, že je nejlepší. Samozřejmě to o sobě rádi tvrdíme i my. Nejlepší bude, když se k nám přijdeš podívat na nějaký workshop nebo výběrové řízení, uděláš si obrázek sám.