Zpět na články

Proč jsem si na koncipientskou praxi vybrala KPMG Legal

Na začátku června Anna Kretková oslavila úspěšné složení státní zkoušky, a už na začátku července zasedla „ke strojům“. Čerstvé absolventky právnické fakulty Masarykovy univerzity jsme se zeptali, proč ji baví práce v KPMG Legal a co jí daly první týdny na novém působišti.

Jak dlouho dopředu jsi věděla, že sem nastupuješ?

Celkem dlouho. Výběrové řízení začalo už v únoru. První kolo probíhalo formou online výkonnostních testů. Následně se mi ozvali, že mám super výsledky, pozvali mě na pohovor a pak ještě na další. Během těchto dvou pohovorů jsem se setkala se čtyřmi advokáty, takže už tehdy jsem poznala velkou část týmu. Že mě vzali, jsem se dozvěděla v březnu. Po státnicích mi vyšli vstříc a posunuli jsme nástup až na červenec, abych měla čas na regeneraci po učícím se maratonu.

Co tě zaujalo na KPMG Legal?

V KPMG Legal jsem viděla výhody velké i malé kanceláře, které se mi po nástupu potvrdily. Výhody velké kanceláře v tom, že pracujeme na významných a zajímavých zakázkách s převážně zahraničními klienty. Výhody malé v tom, že nás bude jednoduše pár a všichni se budeme znát. Jsme celkem malý tým, věci mezi sebou sdílíme a dostaneme se tak k různým projektům a oblastem práva.

Takže si takříkajíc můžete „přičichnout“ ke všemu?

Přesně tak. Záběr máme široký a i když většina tu má už nějakou specializaci, stejně se všichni dostaneme k vícero odvětvím. Pro mě, člověka hned po škole, je to ideální právě v tom, kolik si toho můžu vyzkoušet. Přitom vím, že když se rozhodnu pro jedno odvětví, ostatní mi vyjdou vstříc a budou se snažit zapojovat mě do projektů právě z něho. Navíc na mnoho zakázkách pracujeme s kolegy z jiných oddělení, třeba z Risku nebo Deals. Díky tomu poznávám i ten více byznysový pohled na věc.

Zdá se, že tvůj první měsíc tady byl celkem busy...

Nebyl to úplně jednoduchý měsíc. Pravdou je, že tady vás nikdo moc za ruku nevodí. Spíš vás hodí do vody a musíte začít plavat (i když utopit by vás asi nenechali). Na druhou stranu už teď vím, že tenhle jediný měsíc tady mě posunul víc než tři roky praxe právního studenta.

V čem například?

Ve zkušenostech a snad i ve znalostech. Například mě hned na začátku Jirka (můj skvělý kolega a přispěvatel tohoto blogu) zapojil do několika projektů z oblasti finančního práva. Zrovna o téhle oblasti jsem nikdy zvlášť neuvažovala a jsem ráda, že mě k ní Jirka a KPMG přivedli. Přece jen, co nás učí ve škole a co pak řešíme v praxi, se od sebe dost liší.

Právě do oddělení Legal hledáme novou posilu, tak neváhej zaslat své CV a na dalším projektu třeba budeš s Annou spolupracovat.

 

 

Volné pozice