Zpět na články

Přešla jsem z daní do consultingu

Říká se, že to, co studuješ, tě nemusí nutně živit. Stejně tak to, že začneš na nějaké pozici, neznamená, že tam také navždy skončíš. Nikdy není pozdě začít s tím, co tě baví. Začala jsem jako sekretářka v daňovém oddělení a dnes jsem business analytička v Management Consultingu. Jak to celé bylo?

Krok 1.: zjistit, co mě baví

Do KPMG jsem nastoupila před třemi lety na pozici sekretářky v daních. Rychle jsem se naučila své každodenní činnosti (správa kontaktů, fakturačních programů, evidence práce kolegů) a začala se vyžívat v těch, které mě bavily nejvíce. Nerada dělám práci, kterou může rychle a efektivně udělat počítač - proto jsem například iniciovala vytvoření platformy na automatickou generaci reportů. 

Lepší je to zkusit a neuspět, než nic nedělat!

Po několika letech jsem už potřebovala změnu a chystala se dát výpověď. Než jsem to ale udělala, zeptala jsem se kolegy a kamaráda z HR Tomáše, zda si myslí, že bych měla na práci v oddělení Management Consulting. Věděla jsem totiž, že jeden z týmů v MC pomáhá klientům s nastavováním procesů a systémů. Tomáš mě podpořil! Nešlo to ale úplně jen tak - klasicky jsem poslala životopis, motivační dopis a šla na vstupní testy (na které mě připravila aplikace Test2Job). Uf, testy dopadly údajně velice dobře, motivační dopis asi také zabral a já byla zase o kousek blíž svému snu. Další zkouška byla pohovor s budoucími nadřízenými. Vypadal super - odnesla jsem si dva domácí úkoly, ty jsem vypracovala, obhájila a huráááá vyšlo to! Chtějí mě!

Adaptace na nový režim – je to v celé KPMG stejné?

Jsou pravidla, která platí v celé firmě - například to, že si tykáme, kolik máme dovolené, že si musíme vyplnit timesheet nebo kdy máme a nemusíme být v kanceláři. Spousty informací jsem tak již znala. Každé oddělení má však své vlastní specifické zvyklosti. U nás v MC to byl třeba buddy - kolega, který mě zasvětil do chodu oddělení, ale zároveň mi ukázal i to, kam chodíme do hospody. :-) 

Doufám, že sis z článku odnesl to, že ani ty se nemusíš bát zkusit se k nám přihlásit. Za zkoušku nic nedáš – tak schválně, omrkni volné pozice a dej nám o sobě vědět!

Volné pozice