Práce juniora v daních? V KPMG? Výzva přijata!

V KPMG jsem začala pracovat krátce poté, co jsem dokončila školu. Nastoupila jsem na pozici juniora v daňovém oddělení. Zprvu se to jevilo téměř nemožné – práce v daních? Vždyť jsem daně nestudovala. Na daňovou problematiku jsem měla pouze dva předměty. Jak to zvládnu? Chci to zvládnout! A to je přesně ono. Důležité je chtít a vytrvat. Navíc v KPMG existují tzv. rotace. Co to je? To se dozvíš v následujících řádcích.

Učíš se od ostřílených kolegů

Nováčci jsou rozdělení do trojic a společně absolvují dvoutýdenní kolečka po jednotlivých skupinkách. Rotace trvá celkem tři měsíce a během té doby se každý pátek dál školíš a sbíráš znalosti z daní. Naučíš se využívat firemní databáze, interní aplikace, jak evidovat čas na zakázkách, zkrátka vše, co pro práci v daních budeš potřebovat. To nejdůležitější ale je, že díky rotacím máš možnost poznat všech 6 hlavních skupinek, z nichž každá se zaměřuje na specifickou daňovou oblast. Zjistíš, co tě nejvíce baví a co přesně obnáší práce v daném oddělení. Čeká tě samozřejmě i spousta zábavy. Abys poznal své budoucí kolegy i trochu jinak, můžeš se těšit na skupinkový teambuilding. První měsíce jsou tak pořádně nabité!

Vybereš si, co tě nejvíc baví

Na konci rotací si vybereš 3 daňové skupinky, které tě nejvíce zaujaly. Jinými slovy - napíšeš si svoje preference na první tři místa. Management je pak porovná s potřebami oddělení a rozhodne. Pak už se můžeš těšit na svoji novou skupinku, do které poputuješ po rotacích a staneš se tak jejím právoplatným členem.

A když náhodou nebudeš vědět, co dělat? Ničeho se neboj. Nikdo od tebe nečeká, že už všechno umíš. Starší kolegové ti postupně začnou zadávat práci, díky které postupně pronikneš do daňové problematiky. Během práce se budeš rozvíjet nejen v daních ale i v angličtině. S každým dalším dnem přijde něco nového. Ani o zábavu nouze nebude, protože v daních je hned několik teambuildingových akcí, které se konají zpravidla každý půl rok.

A konečně to nejlepší na závěr

Máš za sebou první daňovou sezónu a naskytne se ti možnost přípravy na daňového poradce, ve které tě KPMG plně podporuje. Díky tomu můžeš tak konečně dosáhnout svého cíle a stát se certifikovaným daňovým poradcem!

Tak neváhej, podívej se na právě vypsanou volnou pozici junior daňový konzultant a pošli nám své CV. Pak už vše půjde jako po másle.