Zpět na články

Potkáme se ve škole!

Klienti jsou na to zvyklí, mnoho zakázek se vyjedná v jejich sídle, audit probíhá z velké části u klienta. Tuto dobrou praxi uplatňuje firma i druhým směrem a oslovuje studenty na jejich hřišti.

Nejsem si tedy úplně jistý tím, kdo koho oslovuje. Zda firma studenty, nebo studenti firmu, asi záleží. Důležité je, že nějaká interakce probíhá a většinou dost plodná. Firma má jedinečnou příležitost mluvit s potenciálními zaměstnanci a studenti si mohou důkladně proklepnout potenciální zaměstnavatele. 

Na pracovní veletrhy rozhodně neposíláme jen armádu HR specialistů, ale u našeho stánku najdete vždy zástupce několika oddělení, kteří zrovna měli to štěstí a mohou se na pár hodin vrátit na akademickou půdu. Bohužel já na veletrhu Šance konaném na Vysoké škole ekonomické 15.3. budu zase chybět, protože stejně jako minulý rok budu na automotive zakázce u Českých Budějovic. Takže mě potkáte maximálně na plakátu vedle stánku smiley

Sám jsem se na takové veletrhy vždycky moc těšil, byl jsem hladový po informacích, ale také jsem bojoval se studem. Naštěstí pro takové stydlíny se rozmáhá praxe workshopů probíhajících paralelně s veletrhem. Takže se nemusíte ptát přímo na stánku, ale stanete se součástí skupinky lidí, kterým někdo zasvěcený povypraví o oblasti, ve které působí. Nicméně vřele doporučuju s vlastní stydlivostí zabojovat a o to lepší budete mít pocit, až veletrh opustíte. Jednak se dozvíte vše, co vás zajímalo, a také ze sebe budete mít skvělý pocit, že jste překročili vlastní stín.

 

Jistě, může dojít i k oboustrannému zklamání. Např. student zarputile hledá uplatnění ve "startapu" a odmítá vůbec uvažovat o korporaci, u stránku se stavil jen pro sadu tužek. Takové budeme oslovovat marně. Pak je tu spoustu studentů, které zklame, že ta pracovní doba v auditu prostě není tak flexibilní, jak by si představovali a ani toho home officu nemůžeme nabídnout tolik, kolik by si přáli. Nabízíme hodně nebo málo peněz? Opravdu si lidé v auditu vybírají třeba i dva měsíce dovolené? Otázek máte určitě dost, takže si nezapomeňte přijít pro odpovědi. Kolegové vás rádi poznajíwink

Volné pozice