Petr Čuda

Před více jak 13 lety jsem dokončil studia na Institutu ekonomických studií Karlovy univerzity. Volba ekonomického oboru se specializací na bankovnictví na vysoké škole pro mě byla naprosto přirozená, protože k bankám jsem měl blízko už od dětství. Oba moji rodiče totiž pracovali v České národní bance. Už během studia měl šanci poznat, jak banky fungují – absolvoval jsem dvě stáže. Když jsem dostal možnost vybrat si, do jakého oddělení v KPMG nastoupím, a na přihlášce byla varianta oddělení Auditu finančních společností, řekl jsem si, že se to krásně doplňuje, a neváhal jsem.

Petr Čuda, Senior Manager
V KPMG pracuje 18 let.

Vstupní pohovor byl ostrý i zajímavý

U nás na škole se o KPMG vědělo, že hodně pracuje s absolventy. Že nečekají v životopise pět let zkušeností ani dvě olympijské medaile, ale že člověka všechno od píky naučí. Myslím, že tohle platí dodnes. Pamatuji si, že vstupní pohovor byl ostrý, ale i zajímavý zároveň – byl to takový mix docela složitých technických otázek, kde mě nutili přemýšlet a zároveň se mě ptali i na moje vlastnosti. U těch jsem se možná zapotil více než u technické části. Celkově se mi ale pohovor moc líbil. Po nástupu mě zaujal místní kolektiv – všude samí mladí lidé! Na škole jsem si oblíbil práci v malém kolektivu složeném z kamarádů, se kterými jsme sdíleli stejné zájmy. Proto mi vyhovuje práce i tady. Na každé zakázce pracujeme v menších týmech, navzájem se podporujeme, pomáháme si a snažíme se opravdu fungovat jako tým. Většina kolegů, se kterými jsem do KPMG nastupoval, už má rodinu, takže už nepodnikáme tolik akcí jako dříve, ale pořád se snažíme se čas od času sejít a popovídat si i mimo práci.

Vstupní pohovor byl ostrý a zajímavý zároveň

První velká výzva na sebe nenechala čekat

První velká pracovní zkouška přišla hned v prvních dnech po mém nástupu do KPMG. Nastoupil jsem totiž na speciální dlouhodobý projekt – forenzní audit. Šest měsíců jsme pracovali dlouho do večera i o víkendech. Říkal jsem si, že jestli práce v KPMG takhle vypadá běžně, tak to asi dlouhodobě nebude to pravé. Naštěstí šlo o specifickou zakázku, a když jsem poté začal pracovat na standardních auditech finančních výkazů, tempo se uklidnilo. Další velké výzvy pak přišly vždy s posunem v pracovní pozici.

Petr Čuda
Petr Čuda

Pokud jste bystří, uplatníte se

Pokud chcete jednou pracovat ve světě financí, u nás máte perfektní začátek. Nezáleží ani tak na tom, co studujete. Pokud jste bystří, uplatníte se. Zároveň vás naučíme komunikovat a jednat s lidmi. Bez toho to nejde!

Nerad bych dělal práci, která by byla po nějaké době monotónní. A právě proto jsem v KPMG už 18 let. Práce se u nás totiž pořád proměňuje – nejen s každým klientem a projektem, ale i v souvislosti s kariérním postupem v rámci firmy. To vnímám jako velkou výhodu. Získal jsem tu velký rozhled.

Přečti si i další příběhy našich kolegů

Volné pozice