Zpět na články
Audit obchodních a průmyslových společností

Okurková sezóna v auditu aneb Poznáváme svět

3. srpna 2017

Léto je tu a ty se ptáš, jak funguje oddělení auditu v letních měsících? Čti dál a dozvíš se podrobnější info. :)

Po náročné auditní sezóně, která se pohybuje okolo 9-10 hodinové pracovní doby (podle oddělení), přichází zasloužené odpočinkové léto. V průběhu hlavní sezóny, jež je u nás v období leden-březen, moc příležitostí na týdenní lyžovačku v Alpách nemáte. Pokud však preferujete volno v letních měsících, je pro vás audit jasnou volbou, která umožňuje i měsíční dovolenou na poznávání světa. Výhodou naší práce také je, že za veškeré přesčasy, které jste nasbírali za sezónu, si můžete vybrat náhradní volno. Čehož jsem letos využila i já při plánování dovolené. Jelikož jsem v průběhu studia na vysoké škole měla možnost procestovat USA a Kanadu, rozhodla jsem se letos rozšířit své obzory v rámci Evropy. Konečné rozhodnutí padlo na Dánsko. Stačilo si už jen sbalit příruční kufřík, debitku, občanku, deštníček (počasí je hodně nevyzpytatelné) a hurá vyrazit na cestu.

IMG_9595

Střípky z cest

Dánsko na mě již od prvního momentu působilo velmi přátelským dojmem. Dánové jsou velmi laskaví a ochotní vám pomoci v každé situaci. Pokud se potřebujete na něco zeptat, frázi „Do you speak English?“ můžete rovnou vynechat. V Dánsku je angličtina samozřejmostí, ať už se jedná o desetileté školáky či sedmdesátiletou babičku. Napadá Vás otázka „Proč“? Odpověď je jednoduchá – nemají dabing. Tudíž jsou od malička zvyklí sledovat pořady/seriály/filmy v původním znění. Což bych mimo jiné u nás také uvítala. Dalšího rozdílu jsem si všimla v restauracích, kdy se od vás neočekává žádné dýško. Přestože budete chtít nějaké ponechat, může se stát, že vám ho obsluha vrátí (dovedete si to představit u nás? :).

IMG_9301

Co navštívit

Pokud se rozhodnete navštívit hlavní město Kodaň a ještě vám vyjde počasí, určitě doporučuji zavítat do zábavného parku Tivoli Garden, kde se díky atrakcím můžete vrátit do dětských let. Pro historické nadšence stojí za shlédnutí palác Christiansborg či hrad Rosenborg a skvělým zážitkem je půjčení loďky a následné prozkoumání Kodani po vodě. Z Kodaně si také můžete udělat výlet do švédského Malma, který oceníte, pokud jste milovníci severských detektivek stejně jako já :). A pokud vám zbyde nějaký čas, můžete se mrknout k nám na pobočku KPMG.

Zpět na články

Mohlo by tě zajímat

Nestíháš číst? Dej nám svůj e-mail a ty nejzajímavější články ti pošleme rovnou do schránky!