Zpět na články
Právní poradenství

O tom, jak KPMG Legal cestoval do Nepálu

12. října 2017

Čas letních dovolených je už bohužel pomalu zase za námi. Právníci z KPMG Legal ale mají tip, kam se vydat i na podzim. V kurzu je v tomto období vysokohorská turistika. Řada z nás proto vyrazila do Nepálu.

Annapurna, Chitwanský park a Mera Peak

Konkrétně Radim, náš counsel, cestoval po Nepálu hned dvakrát. Nejprve putoval kolem Annapurny a následně obdivoval divokou přírodu v Národním parku Chitwan. Při druhé cestě zamířil do oblasti Everestu a zdolal trekovou šestitisícovku Mera Peak.

Další náš manažer, Viktor, vyrazil rovněž na trek kolem Annapurny. Po zdolání sedla Thorung La ve výšce 5 416 m se vydal i na jih Nepálu a stejně jako před ním Radim zavítal do Chitwanského národního parku mezi nosorožce a krokodýly žijící ve volné přírodě.

Viktor2

Ivča s Evčou, nadějné mladé právničky, si trek kolem Annapuren prodloužily o aklimatizační výšlap k jednomu z nejvýše položených jezer na světě - Tilicho Lake ve výšce 4 919 m.n.m.

Celý trek proběhly za 2 týdny, a zbyl jim tak čas obdivovat hinduistické a budhistické památky Nepálu, lépe řečeno to, co z nich po zemětřesení zůstalo.

Everest trek

No a nakonec jsem do Nepálu vyrazil i já, a to rovnou na místa nejvyšší. Vybral jsem si totiž Everest base camp trek, který končí v základním táboře Everestu. Trek začíná v Lukle, kam se dostanete z Káthmándú (hlavního města Nepálu) letadlem. Pokud je tedy dobré počasí, jinak se nelétá.

Z Lukly vás pak čeká přibližně týdenní výšlap do base campu, případně na horu Kala Patthar, odkud jsou prý nejhezčí výhledy na samotný Everest. Posuďte sami.

Nazpátek jsme zvolili cestu přes průsmyk Cho La Pass a Gokyo. Je to sice o něco delší, ale zato horší cestou. :-) Odměnou nám však byly další skvělé výhledy a výrazně méně lidí, než na kolik narazíte přímo na hlavním Everest treku.

Všechny fotky a zážitky se samozřejmě do jednoho článku vejít nemohou. Ale jestli se někdy potkáme, rádi uspořádáme velké KPMG Legal promítání!

Zpět na články

Mohlo by tě zajímat

Nestíháš číst? Dej nám svůj e-mail a ty nejzajímavější články ti pošleme rovnou do schránky!