Nastupuješ nově do KPMG - co tě čeká?

Jako nováčka téměř každé společnosti vás nejdříve čeká nějaké to školení. Že to bude pětitýdenní školící maraton, jsem však nečekala. Zdá se to lehce děsivé, ale není se čeho bát. Školení nováčků, takzvané „INTRO“, probíhalo nejenom v pražské centrále, ale i v krásném hotelovém resortu Equitana. V následujících odstavcích se vám pokusím průběh celého školení nastínit.

První týden školení

Po příjezdu do Prahy jsem zamířila rovnou do kina Atlas, kde se konal první den školení. Program byl dost uvolněný – od úvodních slov o KPMG od vedoucího partnera, přes marketing, až po IT bezpečnost. V duchu IT jsme pokračovali i odpoledne, kdy jsme si šli vyzvednout pracovní notebooky. Zbytek týdne nás čekala auditní terminologie. Všechny materiály jsme měly krásně připravené v šanonu, který nám dělal společníka prvních 14 dní. Nemyslete si však, že to bylo jako ve škole „sednout do posluchárny a jedeme jednu stránku skript za druhou“. Celých 14 dní jsme školení měli zpestřeno hrou. Rozděleni do týmů po šesti lidech jsme celé školení soutěžili.

welcomeparty18-webres-003

Druhý týden školení

Hned v pondělí ráno nás čekal odjezd do hotelového resortu Equitana a po obědě jsme pokračovali v probírání látky ze šanonu. Po večeři si každý mohl jít „po svých“, ale většina z nás si sedla v restauraci k vínu či pivu (na suchu nás úplně nedrželi. :-)) A kdo si myslí, že jsme celé dny jen seděli na zadku a koukali do počítače a vytištěných materiálů, tak je na omylu. V rámci teambuildingu jsme si pořádně protáhli svá těla a zaběhali si – podle slov školitelů nám tentokrát dali organizátoři pěkně zabrat. Kromě sportu jsme měli možnost také kulturního vyžití v podobě koncertu. Zlatým hřebem však byla večeře s partnery, která probíhala ve velice příjemné a uvolněné atmosféře.

welcomeparty18-webres-005

Třetí a čtvrtý týden

Zatímco auditoři se v Praze připravovali na zkoušky, pro nás z ASG (Audit Service Group) pokračovalo školení v Brně. Během prvních tří dnů nás kolegové seznámili s nejdůležitějšími programy a procesy. Poté jsme se již s nadšením vrhli do práce. Všichni jsme se určitě obávali, že práce bude stylem „tohle ses učil na školení, tohle musíš zvládnout“ a nebudeme si vědět rady. Zkušenější kolegové nám však byli neustále k dispozici a zpracování našich prvních ticketů (požadavek na zpracování daného úkolu) tak bylo mnohem příjemnější.

Pátý týden školení

A zpět do Prahy. Poslední týden školení byl techničtějšího charakteru a měl nás seznámit s používanými programy. Oproti auditorům jsme, my z ASG, měli už malinko navrch, ale opakování je matka moudrosti a nových, užitečných informací není nikdy dost. Kromě auditních programů jsme měli též školení na Excel, angličtinu nebo třeba komunikaci s klientem.

Pokud bych celé INTRO měla shrnout do pár slov, byla by to tahle – úžasní lidé, skvělé jídlo a hlavně zábava. A jestli i vy chcete zažít tuto atmosféru, neváhejte a mrkněte na volné pozice!