Můj první rok v auditu

Je tomu už rok, co jsem předala post ambasadorky VŠB-TUO, převzala vybojovaný diplom, užila poslední studentské prázdniny a naplno se vnořila do světa auditu. Jaké jsou mé dojmy a ohlédnutí za mým prvním rokem v KPMG? Shrnula bych je do následujících čtyř oblastí.

K jako klienti

Během prvního roku v KPMG jsem měla možnost poznat nejrůznější klienty s rozličnými druhy podnikání. V jednom týdnu jsem například pracovala na zakázce pro společnost poskytující zejména logistické služby, v týdnu dalším pak pro klienta prodávajícího krmivo pro zvířata. Tato rozmanitost dává člověku rozhled a potvrzuje jen fakt, že v auditu obchodních a průmyslových společností se člověk nenudí.

P jako přátelé

Při práci v auditu jste téměř každý týden součástí nového auditního týmu. V jejich rámci jsem se pak setkávala nejen s kolegy z mé domácí ostravské kanceláře, ale také z Brna a Prahy. Poznala jsem tak fajn lidi, s nimiž ráda potkávám i mimo pracovní dobu a se kterými jsem si tak například večery na pracovních cestách krátila návštěvou kina, hraním minigolfu nebo třeba jen vycházkou na výbornou večeři.

M jako moudra

Jak už bylo řečeno, portfolio klientů je velmi rozmanité a přístup k práci je u každé zakázky velmi specifický. Pro nováčka tak může být v prvním roce trochu náročnější rychle se v businessu daného klienta zorientovat. V takovéto situaci tu však vždy byli zkušenější kolegové, kteří mi kdykoli ochotně pomohli a předali i cenné rady, jež mi další budoucí práci usnadnily. Mimo to, v KPMG se dbá na průběžné vzdělávání, a tak veškeré učení nekončí úspěšně zvládnutými státnicemi. V rámci roku jsem tedy podstoupila nejen nejrůznější školení, ale absolvovala také například kurzy a zkoušky asociace certifikovaných účetních ACCA.

G jako gymy

Kdo mě dobře zná, ví, že jsem velký milovník sportu, a to zejména crossfitu. Není tedy divu, že ani práce mimo domov a mimo mé trenérské zázemí v rodném Havířově pro mě v tomto ohledu nebyla žádnou překážkou. Naopak jsem využila příležitost a zvládla tak v nejrůznějších městech, kde mě pracovní cesta za klienty zavedla, udělat průzkum napříč různými crossfitovými gymy. V těch jsem nabrala nové zkušenosti a připravovala na závody absolvované v měsících vytoužené dovolené. :)

Takhle bych popsala svůj první rok v auditu. Můžeš ho zažít taky, ještě hledáme pár nových kolegů, a to k nám do Audit Commercial, Audit Financial Services i brněnského Audit Service Group. Tak se podívej na aktuální nabídku a dej nám o sobě vědět!