Zpět na články

Můj první "nepracovní" rok v RC

Uvažoval jsem, jak vám originálně přiblížit můj první rok v KPMG. Nechci opakovat to, co už bylo mnohokrát napsáno (ohledně klientů, zakázek, úspěchů, neúspěchů, školení atd.). Když jsem napsal první větu, podíval jsem se za svůj monitor, kde mám fotky z foto koutků z akcí KPMG. Řekl jsem si, že vám svůj rok přiblížím právě přes všechny ty akce, které jsem si tu užil. Třeba takto dostanete trochu jiný pohled na to, jaké to je být součástí KPMG, protože já osobně myslím, že u nás v KPMG je skvělý kolektiv tím největším benefitem.

Welcome party KPMG (červen): Každoroční vítání nováčků na terase (vždy cca 100 nováčků). Užili jsme si výborný raut a drinky při západu slunce a poslechu DJky. Seznámili jsme se napříč všemi odděleními s nováčky a vyměňovali si zkušenosti a představy. Fotky najdete na našem Instagramu nebo Facebooku

Úvodní školení na Zámečku Loučeň (srpen/září): Týdenní průřezové školení na zámečku Loučeň. Čtyři dny probíhá školení zaměřené na oblasti daného oddělení. Jeden den je vyhrazen pro teambuilding v zámeckém parku a poté večeře pod širým nebem v zámecké zahradě s partnery. Je fajn se poznat se všemi novými kolegy i šéfy!

Odborná školení RC/Audit FS v prostorách kanceláře (září): V Loučni se školí obecnější témata. V kanceláři se pak doplňují specifické znalosti vhodné pro každý tým zvlášť (1-2 týdny).

Vítání RC nováčků (září): Trochu neformálně se seznámíte s celým oddělením a budete si hned připadat mnohem méně jako nováčci. Celý tým RC a zhruba 10 nováčků se každoročně potkává na terase. Konec není nikde a nikým stanoven. :-)

Group meeting (září): Group meeting je oficiální setkání celého oddělení, kde se diskutují aktuální témata, shrnují se zásadní novinky, řeší se plán a výsledky oddělení, popřípadě zajímavé projekty v jednotlivých týmech. Oficiální část proběhla v zasedačkách KPMG, a pak jsme se přesunuli na raut a party do Futurama Caffe na Invalidovně. Z Invalidovny se pokračovalo do centra až do ranních hodin.

RC pražská túra (říjen): Jednou ročně se pořádá RC pochod Prahou. Cílem této túry je nalézt dle indicií správný směr cesty, navštívit povinné body a dorazit do správné hospůdky. Mimo jiné se porozhlédneme s týmem po nevšedních zákoutích Prahy jako např. Jelení příkop nebo Vyšehrad.

FS turnaj squash (říjen): Každoroční turnaj, který pořádá oddělení Financial Services. Zahrajeme si, vyhrajeme (někdo prohraje), a pak to pořádně oslavíme jídlem a pitím v hospůdce.

KPMG vánoční večírek (prosinec): Loňský celofiremní vánoční večírek byl ve Staré čistírně odpadních vod v Bubenči (Chceš vidět fotky nebo video?). Jídlo, pití, koncerty, DJs, ale také únikovky nebo prohlídka vodárny s projížďkou na raftech v podzemí, kde se mimo jiné natáčely filmy jako Bídníci s Depardiem nebo Mission Impossible s Cruisem.

RC vánoční večírek (prosinec): Každoročně máme také RC vánoční večírek na terase. Součásti zábavy bývají týmové hry, rozdávání dárků a samozřejmě příjemný pokec u jídla a pití. Letos jsme například v týmech soutěžili v tom, kdo za pomoci nafukovacích balonků a lepící pásky postaví nejvyšší věž (a pak jsme na závěr všechny balonky mohly zničit za pomoci špendlíků). 

RC hory (únor): Rokytnice nad Jizerou 2017 - víkendová lyžovačka s večerním posezením u kytary. Poměrně velkou účast doplnili i partneři z Risk Consultingu a Financial Services.

Group meeting (březen): Další sumarizace náročného období RC proběhla na Vítkově. Po oficiální části v budově KPMG jsme se přesunuli na Vítkov, kde byla dobrovolná prohlídka národního památníku včetně návštěvy vyhlídky v nejvyšším bodě památníku (s vyhlídkou na noční Prahu). Pak jsme měli dobré jídlo, pití a ochutnávku výborných rumů z různých koutů světa.

RC badmintonový turnaj (duben): Mnoho lidí u nás chodí pravidelně hrát badminton nebo squash. I letos se pořádal každoroční turnaj ve čtyřhře badmintonu. Letošními šampiony se stali Zdeněk Tůma s kolegou z AAS.

Group meeting + CSR den (květen): Co je CSR den? Každý KPMG zaměstnanec může jeden den v roce věnovat dobrovolnické práci "na účet firmy". Jak by řekli soudruzi: "Výjezdní zasedání se tentokrát konalo v Berouně". Po oficiální části jsme se odreagovali beach volejbalem, tenisem a na horolezecké stěně. Večer nás čekalo výborné maso na grilu a později v noci i koupání v bazénu. Druhý den jsme vyrazili do Národní přírodní rezervace Karlštejn, kde jsme pomáhali místním ochráncům přírody zkrášlovat okolí Svatého Jana pod Skalou.

KPMG Story - Žluté lázně (červen): Celá firma se vydala do Žlutých lázní, kde jsme válčili o nejlepší hráče v beach volejbalu, ping-pongu, nohejbale a mistra v hodu petanquovými koulemi. Ukázalo se, že nejvíce sportovních přeborníků je z Brna. Raut a bary byly plně obsazeny dlouho do noci, stejně jako parket.

A aby toho nebylo málo, tak jsem zažil mnoho posezení nejen v Karlínských hospůdkách, ale také dvě únikovky a dva debriefingy (zakončení větší zakázky/projektu výbornou večeří s programem). Příště bys u toho mohl/a být s námi! Tak se koukni, koho zrovna hledáme. :-)

Volné pozice