Zpět na články
Audit obchodních a průmyslových společností

Moje léto v auditu

25. června 2018

Audit je sezónní práce. Mimo sezónu máš vlastně dvě možnosti: a) budeš pracovat, b) uděláš si dlouhou dovolenou. Jak už to bývá, v reálu půjde o kombinaci těchto variant. Květnem končí období dlouhých dnů strávených v zasedačce u klienta. Od června do září nás čekají takové menší ,,auditní prázdniny“. Nuda to ale rozhodně nebude!

Holiday first

Ach, ten slastný pocit, když si v závěru sezóny píšu v emailu automatickou odpověď: ,,Dear sender, for the following days I will be out of office with no access to email.“ Letenky zařízeny, kufry sbaleny a vydávám se na tři týdny do Ameriky. Sotva se vracím, jen si vyměním zavazadla. Ještě se na chvíli letím ohřát do Itálie.

Zkouším, zkoušíš, zkoušíme…

Perfektně odpočinutá jsem se navnadila na přípravu k ACCA zkouškám. V KPMG dostaneš možnost jít na přípravný kurz nebo si vzít pár dní volna na učení. Volno máš i v den zkoušky. Skvělé je, že placené. Celá firma žije zkouškami dvakrát do roka – na začátku léta a na podzim.

Když už se dostanu do kanceláře...

V létě je méně auditů a cestování ke klientům. Zato je třeba dokončit kontrolu závěrek a výročních zpráv. Dotáhují se také větší zakázky, konsolidace a agregace. Už v druhé polovině května na mě email chrlil jednu nabídku školení za druhou. Což je ta příjemnější část léta stráveného v kanceláři. Čeká mě školení spojené s postupem na vyšší pozici. Nechybějí technická školení na programy, které používáme. A z těch akčnějších třeba kurz angličtiny nebo soft skills školení na komunikaci s klientem. Tyto dny jsou spojené s krátkou pracovní dobou, hodinovou pauzou na oběd a večerními grilovačkami s kolegy po práci.

Nedílná součást: večírky

Druhá vlna emailové smršti patřila pozvánkám na večírky, grilování a tzn. debriefingy (oslavy úspěšně dokončených projektů). Celý audit se v červnu vydává na plavbu parníkem. Máme možnost zúčastnit se snídaní s vedením anebo si dát dobré jídlo a pivo po práci na terase. Za práci na větších zakázkách se s auditním týmem sejdeme na debriefingu. Tam si předáme zážitky a poznatky z práce u klienta. Samozřejmě u dobré večeře na účet firmy.

IMG_4150

Taky bys rád měl pracovní, přesto pohodové léto? Pošli si k nám životopis, ještě hledáme k nám do auditu commercial pár kolegů

Zpět na články

Mohlo by tě zajímat

Nestíháš číst? Dej nám svůj e-mail a ty nejzajímavější články ti pošleme rovnou do schránky!