Místo teplého místečka Management Consulting!

Kolega Martin Rutrle před KPMG pracoval na teplém místečku. Prodával usměvavým HR manažerkám vzdělávání pro jejich zaměstnance a konzultoval projekty na firemní kulturu v malých a středních firmách. Proč se rozhodl pro práci v KPMG?

Firemní kultura byla fajnová práce. Jenže pokaždé, když jsem seděl s panem ředitelem výrobního podniku a procházeli jsme problémy u něj ve společnosti, firemní kultura byla jediná oblast, kde jsem mu mohl pomoct. A kupodivu, kultura ne vždy řeší všechny problémy, které se ve firmě nastřádají. Zdaleka ne, když je podnik na prahu insolvence.

Četl jsem knihy, hledal články a poslouchal podcasty, abych byl vůbec schopný takovému člověku relevantně poradit. Jak odstranit zbytečné procesy, jak ušetřit náklady, jak uvést nový produkt na trh nebo jak zlepšit servis pro zákazníky? V tehdejší firmě nebyl kolega, který by mi na takové otázky uměl odpovědět. Začal jsem pátrat po tom, co je za hranicemi firemní kultury. A kde leží ta správná řešení.

Spolupráce s odborníky napříč obory

V oddělení management consultingu v KPMG máme týmy zákaznické zkušenosti, zavádění inovací a agilní transformace, byznys analýzy nebo robotizace. V každém takovém týmu pracují jedny z největších kapacit v daném oboru a vy s nimi máte možnost spolupracovat a k tomu si posbírané vědomosti vyzkoušet na reálných projektech.

Až příště budu znovu sedět z ředitelem podniku, který ho dvacet let budoval a nyní je v nesnázích, chci mu být schopný poradit. To je hodnota, se kterou jsem do KPMG šel a kterou si tu plním. Navzdory tomu, že jsem opustil mé "teplé místečko". Jaká hodnota rezonuje ve vás?

Pojď se podívat na naše volné pozice a najdi si to svoje.