Mike Cianci

Ještě na studiích historie a mezinárodních vztahů v USA jsem myslel, že budu jednou pracovat v diplomacii. Do Čech jsem se poprvé podíval v roce 1993, kdy jsem sem přijel na rok učit angličtinu. Začal jsem se také učit česky. O tři roky později jsem se pak vrátil – chtěl jsem pracovat v zahraničí a nejsnazší bylo vydat se tam, kde už to trochu znám a kde se mi líbí. Zajímal mě byznys a consulting. Zanedlouho po návratu jsem se od kamaráda dozvěděl, že v KPMG hledají šéfa oddělení. Ta pozice mě zajímala a navíc jsem se na ni skvěle hodil. Nepřipadá mi vůbec možné, že už je to 22 let.

Mike Cianci, Managing Director
V KPMG pracuje 22 let.

Začal jsem tady jako manažer v oddělení Accounting Services & Payroll, kde jsem do teď. Z manažera jsem se stal senior manažerem a nakonec direktorem. A od března se podílím na vedení outsourcingové služby na globální úrovni v rámci KPMG. Naučil jsem se toho spoustu nejen z účetnictví, ale také práci a komunikaci s různými typy lidí z různých kultur. Mí klienti totiž nejsou obvykle lokální, ale ze zahraničí – z Evropy, Japonska, Jižní Koreje, Ameriky, Izraele, Maroka… Umím s nimi vyjít a adaptovat se na jejich zvyklosti. Třeba dneska ráno jsem měl schůzku se Španěly a oni přišli o půl hodiny později. Už vím, že si to nemám brát osobně!

Každý den je tady trochu jiný než ten předchozí. Nikdy nedělám to samé, co včera. A nikdy nevím, jak bude můj den vypadat, když ráno přijdu do kanceláře. Sice většinou mám nějaký plán, ale málokdy vyjde. To mě tady baví. Jsem tady už bezmála 22 let a mám pocit, že se denně učím něco nového.

Do Čech jsem nejdříve přijel jako učitel angličtiny

Když nejsem v práci, rád jezdím na kole nebo vařím. Říkám si, že když se dokážete překonat na kole a ještě trochu přidat, i když už nemůžete, pak zvládnete cokoliv. 2krát až 3krát ročně se dokonce účastním amatérských závodů, třeba Krále Šumavy. A co vařím? Dělám nejlepší BBQ krkovičku na světě a také hodně italských specialit! To mi připomíná, že s týmem občas dokonce pořádáme kurzy vaření v Holešovicích. Jednou jsme společně navštívili hromadnou saunu, a to když jsme v 35°C vedru jezdili v rámci exkurze po pražských vlakových nádražích. To jsme se společně ve vlacích bez klimatizace vážně zapotili. Ale tohle je jen jeden z našich společných zážitků.

Mike Cianci
Mike Cianci

Chceš se přidat do mého týmu?

KPMG je dobrá škola. Pro ty, které baví finance a čísla, bych řekl, že dokonce perfektní. Poznáte tady klienty i lidi z různých zemí, každý den se stane něco, co nečekáte, někdy je to pozitivní, někdy negativní situace. Musíte umět přemýšlet, rychle zareagovat a rozmyslet, co dál. Tady se naučíte to, co z knih nevyčtete. Mám jednu radu – don’t be afraid to do something. Do what you have passion for, enjoy, and what you think you‘d be good at… That’s the most important thing.

Přečti si i další příběhy našich kolegů