Memy (a mýty) o auditu

Říká se, že na práci auditora existuje nejvíce memů (a taky mýtů). Něco na tom asi bude. V tomhle článku ti představím své nejoblíbenější.

Auditoři a víkendy

1

Každá mince má dvě strany a jinak to není ani s prací auditora. Během hlavní sezóny, která začíná v lednu, dokážeme pracovat prakticky kdykoliv a víkendy nejsou výjimkou. Takže se klidně může stát, že na e-maily během sezóny odpovíme v sobotu dopoledne, nebo v neděli pozdě večer. V létě si však díky free fridays užíváme dlouhé víkendy, jak se patří a pomalu zapomínáme na dlouhé lednové večery ve společnosti excelu. Výhodou velkého množství práce v hlavní sezóně je, že se toho již během prvních let v KPMG člověk hodně naučí, proto je audit skvělým startem kariéry.

Auditor má desítky otázek

2

A očekává odpověď na každou z nich. Takže není úplně v naší nátuře nechat některou otázku nezodpovězenou. Dříve či později dostaneme z klienta všechny potřebné informace, i když to v některých případech vyžaduje značné argumentační schopnosti v oblasti obhajoby auditního postupu. :)

Stres k auditu tak trochu patří

3

Ale každý se s ním naučí pracovat. Možná nám během hlavní sezóny přibude pár vrásek na čele a kruhy pod očima, ale určitě to není nic, co by se během léta nezpravilo a co by nás odradilo od další sezóny. 

Tým je základ úspěchu

4
Zdroj meme: Simča Koprlová, COM Morava

Pokud se na zakázce sejde dobrý tým a parta lidí, která spolu dobře vychází, je náročnost zakázky irelevantní, protože všichni vědí, že to společně zvládnou i přesto, že se jedná o složitou nebo časově náročnou zakázku, která bude stresující a i když budete během týdne opouštět zasedací místnost klienta s pocitem, že „tohle je peklo“, jakmile bude vše hotovo, řeknete si většinou právě i díky týmu, se kterým jste na zakázce byli, že „to přece bylo super" a že si to příští rok, klidně dáte znova.

Jestli tě tyhle memy (a mýty) nevyděsily a pořád věříš, že audit je ta nejlepší škola byznysu a financí, rádi tě u nás uvítáme. Mrkni na volné pozice a dej nám o sobě vědět! Třeba příští sezónu vytvoříš svou vlastní meme sérii. Jo a více memů najdeš na naší oblíbené facebookové stránce