Management Consulting očima nováčků

Taky tě vždycky zajímalo, na čem všem v Management Consultingu pracujeme a jak to u nás chodí? Jaké jsou první dny a na co se můžeš těšit? O svoje zkušenosti se podělili kolegové, kteří nedávno nastoupili.

Richard, Business Analyst, tým Lighthouse

Zastávám pozici BA v týmu Lighthouse, kde bych měl uplatnit své zkušenosti a nadšení v oblasti Natural Language Processing. Dříve jsem zastával pozice ve finančních odděleních různých korporátů, kde jsem byl svědkem automatizace procesů zpracování faktur. Právě z vystavení se moderním technologiím a jejich možných využití teď těžím nejvíce. Při nástupu do KPMG mě nejvíce překvapil kontrast prestižní reputace a uvolněné atmosféry. Nějak mi nešlo dohromady, že firma může být uznávaná, úspěšná a jít s dobou, a zároveň mít uvolněnou atmosféru, kde se člověk cítí přirozeně a komfortně. Ale k mému překvapení to tak je. Dostalo se mi navíc vřelého přivítání, zaškolení, to-do listu i buddíka. Po pár týdnech jsem se tak cítil jako samozřejmá součást skupiny. Zjistil jsem, že v létě tj. v době mého nástupu, je způsob práce v KPMG trochu jiný – jsem zvědavý, jaký je tu život i v dalších částech roku, a samozřejmě se těším na to, jaké zajímavé projekty se ke mně v budoucnu dostanou. Projekty, které jsem dostal do začátku mě totiž nejen zajímaly a bavily, ale za měsíc mě naučily víc, než bych si kdy vůbec troufal představit.

Marek, Business Analyst, tým Lighthouse

Nastúpil som na pozíciu BA, do tímu Data, AI & Emerging Technologies a mal by som pracovať hlavne s Pythonom a SQL. Pred nastupom do KPMG som absolvoval stáž vo Finančnej správe Slovenskej republiky, na Českých dráhach a následne som pracoval ako analytik na Masarykovej univerzite v Brne. Moje prvé dni v MC neboly úplne bežné, keďže som bol deň bez sádry a pohyboval som sa po oddelení o barliach. Inak mi ale všetci pomáhali (možno práve kvoli sádre), takže som to zvládal dobre. Po prvých dňoch v KPMG som zatiaľ spokojný. Príjemne ma prekvapil veselý kolektív, vďaka ktorému sa človek nikdy nenudí. Najviac sa teším na nové výzvy a obednú pauzu. :D

Filip, Business Analyst, tým Customer & Digital

Pracuji jako BA v Customer & Digital týmu. Před tím jsem se 5 let staral o marketing v malé firmě a chvíli jsem pracoval i jako Marketing brand manager ve farmaceutické společnosti. Hned v prvních dnech jsem se zapojil do práce týmu, který mapoval zákaznickou komunikaci velkého eshopu, což byla o hodně zajímavější forma onboardingu, než na jakou jsem byl zvyklý. Musel jsem při tom ale absolvovat vstupní školení, a tak pro mě byly první dny trochu hektické. V MC je super atmosféra a milí kolegové, takže se můžu každý den do práce těšit.

Zaujaly tě zkušenosti našich nových kolegů z prvních dnů a chceš si je taky zažít? Nezapomeň mrknout na výpis volných pozic, poslat životopis a příště to můžeš být ty, kdo nám bude sdělovat zážitky ze svých prvních dnů.