Loučí se ambasadorka, přichází auditorka

Po 2 letech coby ambasadorka KPMG na VŠB-TUO se musím rozloučit. S firmou se ale neloučím, naopak jsem využila toho, jak dobře jsme se poznali, a na konci srpna začínám jako analytička v auditu. Nejen má židle se ale uvolnila – hledáme studentské ambasadory i na jiných školách v ČR! Bavilo by tě to?

Jak to všechno začalo

Když jsem nastoupila do magisterského studia, věděla jsem, že už je potřeba začít sbírat zkušenosti a nenechávat nic náhodě. Rozvrh mi ale moc nepřál. Jednoho dne mi ale do e-mailu přistála nabídka stát se ambasadorem KPMG na vysoké škole. Práce vypadala zábavně a časově přesně zapadala do mého nabitého rozvrhu. Neváhala jsem, poslala životopis, pár vět o sobě a za pár dní už seděla ve vlaku směr Praha na rozhovor s HR týmem. Ještě téhož dne jsem se dozvěděla, že jsem novou ambasadorkou na VŠB-TU v Ostravě. Tehdy jsem však ještě netušila, že je to pro mě začátek mnohem delší než jen jednoleté spolupráce s KPMG.

Okamžitě jsem se dala do práce

  • Hned v říjnu jsem vypomáhala na kariérním dni na naší fakultě a později na dnu otevřených dveří KPMG pobočky v Ostravě
  • Jela jsem se do Prahy nechat profesionálně vyfotit spolu s ostatními ambasadory
  • Začala jsem pravidelně aktualizovat naši KPMG nástěnku na škole
  • Sdílela jsem tipy na workshopy a akce pro studenty na sociálních sítích i ve škole
  • Občas jsem se setkala se zájemci o práci v KPMG na kávu a dávala jim tipy, jak práci získat
  • A pomáhala jsem na desítkách dalších událostí, kde jsem se setkala s různými profesionály z firmy i s dalšími studenty

Poprvé mi to nestačilo!

Školní rok utekl jako voda a spolu s ním mělo skončit i mé funkční období coby ambasadorky. Práce mě však bavila, a jelikož jsem navíc během roku měla možnost setkat se osobně či spolupracovat alespoň prostřednictvím mailu s tak milými lidmi, které KPMG zaměstnává, nechtěla jsem se jí vzdát. Tyto sympatie byly naštěstí oboustranné, takže jsem si svoje „ambasadorování“ prodloužila o další akademický rok!

Jak to všechno (ne)skončilo.

Spolupráce s KPMG mě čím dál více utvrzovala v tom, že bych chtěla být součástí této společnosti i po státnicích. Přihlásila jsem se na pozici Audit Analyst, prošla testy, a protože jsme si během těch 2 let opravdu padli do oka, všechno nakonec bezvadně vyšlo. Nastupuji letos v srpnu.

Nejen má židle se tímto ale uvolňuje – hledáme také ambasadory na ČVUT v Praze, Institut ekonomických studií při IES FSV UK, VŠE, Ekonomicko-správní fakultu MUNI, Provozně ekonomických fakultách MENDELu a ČZU a také na Univerzitě Pardubice.

Pokud byste měli o pozici zájem, zašlete svůj životopis a pár vět o tom, proč byste se chtěli stát naším ambasadorem, na e-mail pkopecka@kpmg.cz.