Zpět na články

LinkedIn pro pokročilé - dalších pět tipů

Týden se s týdnem sešel a my pro vás máme dalších 5 tipů, jak zaválet na LinkedInu. Tak čtěte (a hlavně konejte).

1. Lovte bludišťáky

Čím více budete mít profil vyplněný, tím více se budete náborářům zobrazovat. Vaším cílem by mělo být se stát tzv. hvězdou. Pro tu je potřeba mít kompletně vyplněný profil, 3 pracovní zkušenosti a alespoň 50 spojení.

2. Nabídněte unikátní dovednosti

Jste flexibilní, stresu odolní, spolehliví, učenliví… Super. Ale to je i tisíc dalších. Vyhněte se klasickým klišé (přestože je v mnoha inzerátech stále najdete) a uveďte relevantní dovednosti, které vás odliší od ostatních.

Not so fun fact: Pokud vyplníte v profilu alespoň 5 dovedností, máte 17x vyšší šanci, že si ho personalisti prohlídnou.

3. Buďte aktivní

TikTok sjíždíte od rána do večera a na Facebooku už dneska píšete třetí status? Pozornost si zaslouží i váš LinkedIn. Komentujte, sdílejte zajímavé články z oboru, pište svoje postřehy. Čím víc budete aktivní, tím víc budete vidět. Ale bacha! Vždycky se vyjadřujte slušně a nikoho neurážejte. Pokud se někdo pustí do vás, poděkujte mu za názor a utněte diskuzi (ano, trollové si razí cestičky už i na LinkedInu). Nikdy totiž nevíte, s kým se v budoucnu potkáte u pohovoru.

Meanwhile at LinkedIn:

 

4. Pracujte se sítí

Přidávejte si do sítě každého, kdo je relevantní pro vaše současné/budoucí povolání nebo tvoří obsah, který je zajímavé sledovat. Při žádosti o přidání do sítě je vhodné vyplnit, odkud daného člověka znáte nebo proč s ním chcete být v kontaktu. Není to však podmínkou. Opět platí, že čím více spojení máte, tím hodnotnější je váš profil. Začněte třeba učiteli, spolužáky a přáteli. Postupně můžete přidávat nové kolegy a další profesní známosti. Sledujte také všechny zajímavé firmy z oboru (a hlavně jejich náboráře). Pro začátek si můžete do spojení přidat náš HR tým.

5. Vyskakujte ve výsledcích vyhledávání

Pokud právě hledáte práci a jste nezaměstnaní, vyzkoušejte tenhle trik. Vytvořte si fiktivní aktuální pracovní pozici. Může to být ta, kterou jste dělali, nebo ta, kterou právě hledáte (a máte na ni kvalifikaci). Místo názvu zaměstnavatele pak vyplňte třeba "Otevřen novým příležitostem". Pokud totiž nemáte uvedené aktuální zaměstnání, budete ve většině náborářských hledání vynecháni.

BONUS na závěr

Rozšiřte svoje portfolio měkkých dovedností. Naše soft skills akademie Youniversity.cz je online a zdarma. Můžete studovat svým tempem a po jejím úspěšném absolvování dostanete certifikát, který se dá do profilu na LinkedInu nahrát.

Začít studovat

Dotazy? Napište mi na LinkedIn.

Volné pozice