Legal DobroDen, aneb jak právníci kydali hnůj

Každý zaměstnanec KPMG má možnost jeden pracovní den v roce věnovat dobročinnosti v rámci takzvaného DobroDne a naše advokátní kancelář KPMG Legal samozřejmě nemohla zůstat stranou. Letos jsme pomohli neziskové organizaci Zajíček na koni, která v Hostivaři pořádá terapeutické a výcvikové jízdy na koních pro děti a mladistvé, kteří mají zdravotní postižení nebo jsou ze sociálně slabých rodin.

S čím vlastně Zajíček potřeboval pomoc?

Možná vás to překvapí, ale všichni jsme obešli bez notebooků a chytrých telefonů. Nešlo totiž o právní pomoc - práce, co si pro nás Zajíček přichystal, byla čistě manuální! Naším úkolem bylo vzít do rukou nářadí a uklidit a zvelebit koňské výběhy, pastviny a zázemí pro jezdce.

Rozpačitý začátek

Ze začátku jsme nadělali víc škody než užitku, když jsme ještě před zahájením prací zničili schůdky do maringotky. Holt právníci se nezapřou.

DSC_0680

Pracovat rukama? (Nakonec) umíme!

Dobrou pověst jsme si však záhy napravili svou pílí a odhodláním, se kterým jsme se pustili do práce. V průběhu dne jsme Zajíčkovi pomohli se stavbou altánku, nošením vody, vyměřováním a vytyčováním výběhu pro koně, úklidem větví a všudypřítomných koblížků a v neposlední řadě i s nakládáním obrovské hromady hnoje do kontejneru. Abych nezapomněl - i ty schůdky do maringotky jsme nakonec opravili!

DSC_0673

Zasloužená odměna

Myslím, že se mnou budou kolegové souhlasit, že byť to byla velmi náročná práce, užili jsme si u ní spoustu legrace. Naší zaslouženou odměnou bylo kromě příjemného pocitu i opékání buřtů na ohni ze sesbíraného dříví.

DSC_0742

Chtěli byste dělat práci co má smysl i jindy než při DobroDnu? Zajímá vás, jak vypadají advokáti, když drží lopatu? Neváhejte omrknout seznam volných míst!