Kurz profesionálního vystupování

Asi se mnou budete souhlasit, že každý by měl pracovat na svém osobním rozvoji. KPMG proto nabízí svým zaměstnancům možnost se zúčastnit tzv. soft-skillových školení, která se mohou hodit v práci i v osobním životě.

Jakožto advokátní koncipient a (snad) budoucí advokát jsem usoudil, že musím na svých „měkkých“ dovednostech zapracovat. Přihlásil jsem se tedy na celodenní kurz profesionálního vystupování a business etikety.

Očekávání vs. realita

Myslel jsem si, že mě čeká přednáška, kde si třeba i napíšu pár e-mailů nebo prolétnu sociální sítě. Byl jsem však na omylu. Školení se vůbec nepodobalo přednáškám ve škole. Naopak, bylo velice intenzivní a interaktivní. Na e-maily ani na Instagram zkrátka nebyl čas.

V průběhu dne jsme se dostali od samotných základů etikety, oblékání a vztahů mezi lidmi až k praktickým otázkám moderního businessu. Co má obsahovat každý e-mail a do kdy je třeba na e-maily odpovídat? V jaké hodiny je korektní volat klientovi? Jak postupovat při předávání a přebírání darů? A co když jde o nezabalené reklamní předměty? Na tyto a na mnoho dalších otázek jsme v průběhu školení získali odpověď.

Dozvěděli jsme se i několik perliček, které bude v praxi si těžké dodržet. Kupříkladu, stát při rautu ve frontě na občerstvení je ostuda a faux pas. Nebo, boty by si měl gentleman čistit tak často, jako si čistí zuby (uznávám, že existuje způsob, jak tuto poučku bez větších potíží dodržet, ale touto cestou asi nepůjdu).

Ze školení jsem si odnesl spoustu zajímavých informací a současně pro mě bylo i příjemně stráveným pracovním dnem. Už se těším, až půjdu příště na školení prezentačních dovedností, budu rozvíjet potenciál své paměti nebo se třeba naučím prodat myšlenku. Možností je celá řada.

Pokud cítíte, že máte v soft skills mezery, rádi byste se naučili lépe prezentovat, vyjednávat nebo třeba komunikovat, vyzkoušejte naši bezplatnou online akademii Youniversity.cz.