Krycí jména projektů: Avengers vs. Star Wars

Forenzní projekty jsou samozřejmě neuvěřitelně tajné a to do té míry, že každý hned od začátku dostane svoje speciální krycí jméno a jinak se o něm (mimo zcela uzavřenou společnost ve zcela uzavřené místnosti) prostě mluvit nesmí. Asi si dovedete přestavit, že tenhle systém nám může zpříjemnit práci, obzvlášť když se rozhoduje, jaké názvy budeme používat v novém roce.

Konec historii a geografii

Abychom se v těch našich projektech mohli alespoň trochu orientovat, stanovíme si na každý rok oblast, ze které se krycí jména budou vybírat. V minulých letech jsme používali možná ne příliš zajímavé názvy inspirované například významnými historickými osobnostmi nebo světovými řekami. Pořád má něco do sebe pracovat na Masarykovi nebo Tibeře, ale zas takový odvaz to nebyl.

Přesun ke zvířatům a bájným bytostem

V dalších letech byl výběr o trochu adrenalinovější. Strašidla a různé bájné postavy nás celkem pobavily hlavně proto, že jsme se na začátku každého projektu dozvěděli spoustu nových informací o tom, jaké bájné postavy existují a co umí. Při jaké jiné příležitosti by nás asi mělo napadnout googlit například „Hundun“ nebo „Dullahan“?

Pak přišli ptáci, ti nás malinko potrápili. Po vyčerpání silných klasik jako „Eagle“ nebo „Crow“ nás čekala řada krkolomných a těžko zapamatovatelných názvů ptáků, o kterých jsme nikdy neslyšeli ani v češtině, natož v angličtině…

Co bude teď?

Nové názvy projektů najíždí vždy na začátku našeho finančního roku, tedy v říjnu. Teď je tedy právě ta doba, kdy se rozhoduje, co bude dál. Letos to vypadá, že se trochu odvážeme. Mezi návrhy se objevily například postavy z komiksů nebo ze série Star Wars.

Já osobně doufám, že budu pracovat na Thorovi, ale ze zkušenosti vím, že na mě vždycky zbudou ta méně atraktivní jména. Budu nejspíš ráda, když vyjde aspoň Daredevil…