Zpět na články

KPMG jsem si vybrala i díky Instagramu

Valerie k nám nastoupila jako stážistka do oddělení Risk Consultingu (RC). Zároveň je i KPMG ambasadorkou pro ČVUT, kde studuje magisterský obor Projektové řízení inovací se zaměřením na procesní řízení. V jejím vůbec prvním článku se dozvíš, proč nastoupila do RC oddělení, na jakých projektech pracuje i to, jak lze v KPMG skloubit školu s prací.

Velká čtyřka pro mě byla jasná volba

Před začátkem magisterského studia jsem hledala práci, která by pro mě byla výzvou, takže má cesta přirozeně vedla do Big 4 vzhledem k její pověsti. KPMG jsem si zvolila kvůli kultuře a i díky tomu, že zrovna byla vypsána pozice v týmu zabývající se interním auditem a compliance, který mě velmi zaujal. 

KPMG vyhrála svou prezentací na sociálních sítích

Pro mě je velmi důležité pracovní prostředí, díky čemuž u mě vyhrála KPMG. Zapůsobila na mě její prezentace na Instagramu, což se může zdát úsměvné, ale opravdu to tak bylo. Kultura a atmosféra, kterou firma prezentuje, odpovídá realitě, a navíc jsem favorit modré barvy. :D

Rychlé výběrové řízení bylo plus

Od zaslání životopisu po obdržení nabídky uběhlo zhruba 20 dní, během kterých jsem absolvovala testy a dvě kola pohovorů přes Teams. Navíc jsem byla v neustálém kontaktu s recruiterkou, která mi odpovídala na všechny mé dotazy, což mi pomohlo zbavit se strachu před prvním pohovorem. 

Podmínkou přijetí jsou kromě pohovorů i zmíněné testy, které na mě nepůsobily složitě. Myslím si, že každý, kdo si projde KPMG appku na přípravu a během studií absolvoval například SCIO testy nebo skládal nějakou jazykovou zkoušku, nebude překvapen.

Po úspěšném výběrku jsem nastoupila jako stážistka i ambasadorka

Do KPMG jsem šla s tím, že bych se ráda naučila nové věci a hlavně jsem chtěla pracovat na rozmanitých projektech, což se mi splnilo. V rámci RC oddělení pracuji v týmu IARCS a zároveň působím jako KPMG ambasadorka na ČVUT, což vnímám jako velmi dobré sloučení rolí, protože studentům můžu referovat přímo o své zkušenosti.

V IARCS se věnujeme zakázkám, kde provádíme interní audity v různých typech společností v podobě co-sourcingu. Audity, na kterých jsem já přímo pracovala, se věnovaly compliance, nákupu, kritické infrastruktuře či například cyber security. Jako stážistka provádím různé analýzy, testování vzorků, účastním se rozhovorů, ale občas se dostanu i například k draftování závěrečné zprávy. Dokonce jsem měla možnost, než mi začal nový semestr, se zapojit do projektů v oddělení Information Risk Management, což byla skvělá zkušenost.

Nejlepší na mé práci je rozmanitost projektů

Každý audit i projekt je jiný. Velmi oceňuji i míru samostatnosti, která je mi dopřávána. Rozhodně mi nikdo nestojí za zády a nekontroluje každý můj krok. Naopak pracuji velmi samostatně a přijde mi, že vlastní iniciativa je oceňována. Samozřejmě, že v případě, kdy si nevím rady, mám možnost konzultace s nadřízeným. Dalším důležitým bodem pro mě je to, že dostávám okamžitý feedback.

Skloubit školu a práci jde v KPMG skvěle

Můj obor studia a náplň práce v interním auditu se skvěle doplňují. Během semestru pracuji dva a půl až tři dny v týdnu, což se dá skvěle skloubit se školou. Rozhodně nemám pocit, že bych školu kvůli práci musela nějak upozadit. Naopak v případě školních aktivit/během zkouškového není problém domluvit si volno. V listopadu jsem byla například na týdenním studijním pobytu v Paříži a nebyl s tím vůbec žádný problém. Samozřejmě jsem měla i domluvené volno během zkouškového, které jsem nakonec ani nevyužila, jelikož jsem všechny zkoušky splnila už v lednu. 

 

Tuto práci bych doporučila lidem, kteří se rádi učí nové věci a baví je rozmanité projekty. Rozhodně se není čeho bát, práce jde v pohodě skloubit se školou. Neváhej tak a mrkni na volnou pozici v našem týmu a pokud jsi student ČVUT, tak se s tebou ráda sejdu na kampusu v Dejvicích a vše ti o výběrovém řízením a možnostech v KPMG řeknu osobně.

 

 

Volné pozice