Klady a zápory ostravského auditu

Tutsiové ve Rwandě, pak třeba ti, jejichž oblíbený beatlesák je Ringo Starr, polobohové, kteří si zvládnou olíznout nos nebo loket anebo taky členové ostravské kanceláře v rámci KPMG. Ano, to jsme my, menšiny – a o té poslední vám zkusím něco povědět, protože do ní jako jediné zmiňované patřím (nikdo přece nemůže mít nejradši Ringo Starra).

Je sice pravda, že vám T9 v Ostravě přepisuje „nejlepší volba“ automaticky na „KPMG“. Přece jen ale zkusím přiblížit zásadní pro a proti z mého pohledu. A protože mi je vyčítáno, že nedokážu napsat jedinou řádku v článku vážně, zkusím to alespoň u následujícího odstavce.

Myslím, že by měli zapálení, talentovaní a pracovití lidi alespoň z většiny zůstat v městech, kde vyrostli, ať už za výrost považujete dětství nebo studium. A tohle všechno přesně definuje lidi, se kterými pracuju. Když se na ně někdy z dálky dívám, jsou až děsivě chytří, nepochopitelně zapálení, ochotni a schopni diskutovat na jakékoliv téma a přesto všichni pořád ještě lidi. A i když vám to nechci nutit jak babička peníze za vysvědčení, s rukou na pupíku přísahám - je to pravda.

A protože jsem právě vyčerpal většinu znaků, které na tento článek mám, beru zbytek trochu stručněji, včetně grafu a tak – aby to byla profi analýza.

PROTI:

 1. Některé závodní jídelny tě vrátí do školních let – ve špatném slova smyslu
 2. V kanclu je moc holek, vím toho víc, než bych někdy chtěl
 3. Máme hnusné kafe

PRO:

 1. Klienti jsou většinou za městem, vyspíš se doma, ale píšeš si cesťák a máš diety
 2. Bavíme se spolu úplně všichni, nic jiného nám ani nezbývá, máme hodně akcí v průběhu roku
 3. Vzhledem k počtu lidí se dostaneš ke složitějším věcem mnohem dříve
 4. Dostaneš se k velkému množství klientů, lepším kávám, korejským jídlům a tak
 5. I když jsi introvert, najdeš si tu kámoše nebo třeba holku (s klukama je to horší, navíc jsme všichni spíš žokejové než baskeťáci)
 6. Lidi ve firmách jsou tady upřímní – někdy až moc
 7. Naučíš se trendy v jednotlivých odvětvích, budeš v obraze, budeš vědět, co zrovna hýbe světem a pak to jednou předáš dětem (básnička hehe)
 8. Dostaneš se k mnoha zajímavým lidem a osudům – ke skladníkům, prodejcům, nákupčím, účetním, ředitelům, ajťákům, expertům na cokoliv

Chtěl jsem to napsat úplně jinak, ale počet znaků mě dneska dostal do úzkých, a tak se tímto do budoucna zavazuju k sesbírání dat od kolegů včetně jejich vyhodnocení, abych vám bezpečně dokázal, že pracovat v ostravském KPMG kanclu je příjemné jak škrabkání na zádech. A ruku na srdce, samozřejmě to platí všude na světě, ale tady v regionu obzvláště – lepší práci v oboru byste se zpocenou kostrčí dlouho hledali.