Kdo je to ten „KIP“?

Zkratka "KIP" je pro většinu lidí mimo KPMG tak trochu záhadou. Uvnitř firmy ji ale užíváme běžně – říkáme tak našim stážistům a stážistkám. Jde totiž o takzvaný „KPMG Internship Programme“. V dnešním článku ti náš program představím trochu blíž. Pokud přemýšlíš o stáži, která ti už během školy dodá dobrou praxi, náskok i finanční odměnu, čti dál!

Kde všude můžeš KIPovat?

Název KPMG Internship Programme používáme po celém světě, aby bylo v naší hantýrce vždycky jasno. U nás v České republice působí studenti téměř ve všech odděleních. Výběr a zaměření takového zkráceného pracovního úvazku je tedy dost široký. Už při škole tak můžeš získat praxi v oddělení Auditu, Daní, Risk nebo Management Consultingu, Deal Advisory nebo v advokátní kanceláři. Nabyté zkušenosti se ti pak hodí při hledání tvého prvního zaměstnání na plný úvazek. Jako KIP u nás navíc pracuješ na zkrácený úvazek při škole a to tak, abys měl vždycky dostatek času na učení i přednášky.

Co ti “KIP“ program přinese?

- Praxi a náskok v kariéře už při škole;
- Plnohodnotnou práci na odborných a různorodých projektech;
- Hromadu zkušeností a možnosti dalšího rozvoje;
- Příležitost přejít po škole na plný úvazek;
- Využití cizích jazyků;
- Pracovní dobu, při které budeš mít i nadále čas věnovat se studiu;
- Mzdu, vlastní počítač, moderní kanceláře v centru Prahy;
- Nezapomenutelné zážitky, spoustu firemních akcí a nové přátele.

Jak vypadají ideální KIPky a KIPové?

Ideální je, když studuješ magistra nebo inženýra – to znamená čtvrtý nebo pátý ročník vysoké školy. Proč? Už máš nějaké znalosti a zkušenosti, které můžeš použít v praxi a dále je rozvíjet. Výjimky (které potvrzují pravidlo) tu ale také jsou, v některých odděleních máme i šikovné kolegyně a kolegy z řad bakalářských studentů.

Důležitá je pro nás hlavně tvá motivace a chuť na sobě pracovat. Jako stážista budeš mít prostor ukázat, co v tobě je. Je zásadní se na začátku nebát zeptat, umět se učit od zkušenějších kolegů rovnou "na place", logicky a analyticky uvažovat, domluvit se anglicky a věřit si!

Chceš se přihlásit?
Všechny otevřené stáže vypisujeme spolu s absolventskými pozicemi na našem webu vyrostlijsme.cz. Také zde najdeš kontakt na holky a kluky z HR, kteří ti rádi zodpovědí případné dotazy. Přihlásit se můžeš přímo přes konkrétní nabídku.

Chceš vědět, jak se v KPMG pracuje našim kolegům, kteří také nastoupili nedávno? Tak si přečti další články ze života v KPMG, máme jich tu spoustu. A pokud nás chceš ještě předem poznat, přijď na některou z našich akcí. Těšíme se na tebe!