Juniorská hierarchie v auditu KPMG

Jestli znáte seriál „Suits“ nebo jiný seriál z korporátního prostředí, tak vám bude povědomá i organizační struktura v KPMG. Naše pozice by se daly rozdělit na juniorské, seniorské a manažerské; směřování firmy pak určují partneři. Dnes vám skrze charakteristiku juniorních pozic představím první roky v KPMG.

Juniorské pozice

Na juniorských pozicích strávíte minimálně první dva roky v KPMG. Zde se učíte všem základům – jak technickým, tak lidským. Strávíte spoustu času na školeních, ale nejvíce se toho naučíte během vašich auditních zakázek. Ty probíhají tak, že na zakázce dostanete to-do list, na kterém pracujete. Dostanete svěřené sekce, za které máte zodpovědnost, ale vždy máte při ruce zkušenější kolegy, kteří vám se vším pomohou. Juniorské pozice mají v KPMG tři úrovně, těmi jsou:

1) Stážista (KIP - KPMG Internship Programme)

KIPové jsou naši stážisté. Pokud stále studujete, ale už byste chtěli hodnotou zkušenost, tak pro vás máme KPMG Internship Program. Není potřeba, abyste byli v práci každý den. Vše je o domluvě. Podle rozvrhu se upraví i vaše pracovní vytížení. Pozice je ideální pro vysokoškoláky v posledním ročníku, ale dá se přizpůsobit i mladším. K nám do Auditu Commercial právě jednoho KIPa hledáme.

2) Auditní analytik 1 (AA1)

Na této pozici u nás začínají všichni čerství absolventi. Koncem srpna nastupujete, pak vás čeká více než měsíční školení a v říjnu začínáte pomalu pracovat. Vše je nové a pro většinu z vás to bude vůbec první zaměstnání na plný úvazek. Začnete pracovat na jednodušších auditních sekcích a učit se auditu od základů. Když budete šikovní, tak si můžete časem říct o náročnější práci a širší kompetence. Také budete jezdit na inventury. V prvním roce jde hlavně o to, abyste pochopili základy auditu, naučili se auditovat jednodušší sekce a hlavně se učili od zkušenějších kolegů.

Auditní analytik 2 (AA2)

Když se naučíte základ, tak je čas na nové výzvy. Bude na vás, abyste se jako zkušení analytici poprali s těžšími auditními úkoly, náročnějšími inventurami a abyste byli hlavní oporou i při náročnějších zakázkách. Také bude vaší rolí pomáhat méně zkušeným AA1. Během druhého roku se postupně připravujete na své vlastní zakázky. Analytické kvality prokážete a vypilujete už jako AA1. AA2 je už analyticky silná pozice a měla by se zaměřovat i na klientskou část naší práce. Za všemi tabulkami a auditními testy totiž stále poskytujeme klientskou službu. Proto jsou pro nás komunikace a dobré vztahy s klientem velmi důležité. Nesmírně vám ulehčí a zpříjemní práci.

Juniorské pozice jsou perfektním prvním krokem po škole, v případě KIPů i během školy. Začnete dozrávat profesně a také lidsky. Zkrátka do vás dostaneme zodpovědnost, zkušenosti a řadu znalostí. Podívejte se, koho právě teď hledáme.