Je cesta i cíl?

S každým dalším pondělím, novým měsícem a nejvíce s novým rokem má člověk potřebu dávat si nové cíle nebo bilancovat své přecházející počínání. Přelom kalendářního roku nebo uplynulého časového období k tomu vybízí ze všech nejvíc, a tak si i já v duchu, a teď „nahlas“ před vámi zhodnotila moje počínání v KPMG

Dva a půl roku, opravdu ten čas běží tak rychle?

Pro kontrolu délky mého počínání v KPMG otevírám LinkedIn. Je únor a na obrazovce nekompromisně svítí údaj 2 roky 6 měsíců. Věděla jsem, že se pohybuji kolem tohoto milníku, ale vidět jej na obrazovce je zvláštní pocit a já začínám bilancovat, co všechno jsem za tu dobu v Management Consultingu (MC) stihla zažít.

Moje cesta je klikatá

Když jsem nastupovala do MC, nabrali mě do skvělého týmu Business Analýzy. Ten se bohužel téměř na rok přesně od mého nástup rozpadl a roztříštil. Zatímco někteří se vrhli do vod robotizace nebo digitalizace, já se ocitla v nově vzniklém týmu business transformace, který stavěl právě na základech business analýzy. Jak čas plynul, začaly mě bavit další věci a projekty jiného typu. Postupem času jsem si začala uvědomovat, že mi sedí (teda alespoň v to doufám :)) role, kde mohu napůl působit v businessové sféře a napůl se věnovat datům, aplikacím a umělé inteligenci. Prostě být taková, jak s oblibou říkám, spojka mezi dvěma světy. Jak plynul čas, podařilo se mi dostávat na projekty právě v roli oné spojky a dnes i v roli projektového manažera. A tak v podstatě některé věci řídím, jiné zase dodávám a na dalších spolupracuji a to je přesně to, co mě baví.

Kde se vidíte za 5 let?

Když nad tím tak přemýšlím, musím se pousmát na standardní otázkou typu „Kde se vidíte za 5 let?“, která se v některých firmách dává při pohovoru. Kdyby se mě na to někdo zeptal, když jsem nastupovala do KPMG, jen stěží bych si dokázala představit cestu, kterou jsem se nakonec vydala. Takže pokud vás někdy děsí, že nevíte, co vás čeká, nebo si nejste jistí, co byste přesně chtěli dělat, nevadí. Pokud budete jenom trochu chtít, nakonec můžete, třeba právě u nás, dojít do fáze, kdy si řeknete, to je to, co mě baví! Já bych určitě neměnila, protože business analýza mi dala skvělý základ a posunula mě do bodu, kdy můžu skloubit třeba právě projekty z oblasti business strategie s programováním. Ano, i to je u nás možné, ale o tom třeba zase jindy.

Ať už se vidíš jako analytik či programátor nebo ještě nevíš, jaká by měla být přesně tvá role, ale lákají tě vody consultingu, určitě nám nezapomeň poslat svoje CV, protože šikovných kolegů není nikdy dost! Pokud budeš mít nějaké bližší dotazy ke consultingu, určitě se mi neboj napsat třeba právě na LinkedInu.