Jan Krob

Při studiích na Matfyzu jsem se dostal k úplným prapočátkům toho, čemu dnes říkáme informační technologie. Zažil jsem první internetovou přípojku, která měla 64 kilobitů, a zažil jsem dobu, kdy ještě nebyl web – teprve vznikal a my ho začínali používat. Na škole mě nejvíc bavily sítě a IT Security. Té se věnuju dodnes a navíc datovým strukturám.

Před osmi lety jsem se rozhodl jít do KPMG. Vnímal jsem ji jako velkého hráče na poli bezpečnosti a governance, a proto to pro mě byla zajímavá výzva.

Jan Krob, Director
V KPMG pracuje 8 let.

Nejzajímavější je kombinovat nás všechny dohromady

KPMG má extrémně dobrou mezinárodní podporu. To je pro mě největší výhoda, protože ČR bude vždycky malý písek. Mám ale velké štěstí na kolegy v zahraničí. Každý půl rok se potkáváme a předáváme si zkušenosti. Získáme tak know-how ze světa. Před několika lety jsem se také v rámci čtyřměsíční stáže podíval do Anglie, kde jsem dělal IT Security pro velkou tabákovou společnost. To byla super zkušenost – sledovat jejich způsob práce, a jak to u nich funguje.

Nejzajímavější je kombinovat nás všechny dohromady. Když jste v malé firmě, máte jen omezenou možnost toho, co můžete nabídnout zákazníkovi. Pokud šířku svých znalostí nedokážete doplnit do hloubky lidmi, kteří jsou kolem vás, tak nebudete schopni nabídnout nějaké rozumné end to end řešení. To je něco, co začíná otázkou, pokračuje myšlenkou, možnostmi, rozhodováním, implementací a přesvědčováním lidí a končí reálnými výsledky.

Byl jsem u toho, když se v Česku zaváděl web. Dnes mám díky KPMG mezinárodní know-how

Bez přátelství to tady nejde

Nedávno jsme s týmem po krásné trase přes Sněžku ušli za jediný den 30 kilometrů. Bez přátelství to tady dělat nejde. Lidé, kteří sem k nám přicházejí, vždycky říkají, že pokud o KPMG ví jednu věc, tak je to firemní kultura. Proto se nám tu dobře pracuje. Děláme společně věci chytře a v relativně krátkém čase a to má hodnotu na trhu. Tu dává KPMG už lidem, kteří k nám přicházejí ze školy. Není to ten drive nebo stres při psaní diplomky, ale takový, kdy tvoříte tým čtyř až pěti lidí a pomáháte si. Jednou jsme dělali nabídku IT strategie pro jednu z největších energetických společností v ČR v kuse 36 hodin. I dnes po několika letech je perfektně udělaná, má drive, smysl a příběh. Jsem na ni do teď pyšný.

Jan Krob
Jan Krob

A proč je KPMG dobrá škola?

Pokud nevíte, co chcete jednou dělat a v čem se cítíte dobře, není problém, přijdete na to v KPMG. Pokud u nás chcete dostat velkou školu za dva roky, dáme vám ji – dostaneme vás do tempa a pomůžeme vám najít si to své. Pokud s námi chcete vyrůst, těšíme se na to – vyrostete na projektech a v týmech. Pokud jste učenliví, cílevědomí a máte chuť dělat velké, zajímavé věci, pak je KPMG místem, které vám pomůže tohle vše skloubit dohromady.

Přečti si i další příběhy našich kolegů