Zpět na články

Jaké to je být ambasadorem pro KPMG

Ahoj, moje jméno je Lukáš Stránský a v KPMG jsem pracoval 2 roky na pozici ambasadora při svém bakalářském studiu na ČZU v Praze. V současné době pracuji v Raiffeisenbank a. s. v oddělení Treasury & Investment Banking na pozici Equities Dealera a studuji Finanční inženýrství. V tomto článku jsem se rozepsal o své ambasadorské zkušenosti, abyste měli představu o tom, co tato práce obnáší a co mi dala.

Jak jsem se k tomu dostal?

O KPMG jako o auditní a poradenské společnosti jsem se poprvé dozvěděl v 1. ročníku studia na Provozně ekonomické fakultě ČZU v Praze, když jsem měl za sebou teprve několik předmětů a neměl jsem představu o tom, co vlastně chci dělat. Jednou ale profesor na Ekonomicko-matematické metody zmínil, že pokud budeme mít někdy příležitost dostat se do KPMG, tak to máme okamžitě vzít. Jeho odpověď na otázku „proč?“ byla vcelku jednoduchá a jasná, „protože vám to dá cenné kontakty a posune vás to dál, než kdekoliv jinde.“ O pár týdnů později jsem projížděl storýčka na instagramu a najednou jsem si tam všiml inzerce KPMG na volnou pozici ambasadora pro ČZU. Samozřejmě jsem tam hned poslal CV a motivační dopis. Po několika dnech a výběrku jsem se stal ambasadorem pro ČZU v Praze.

Jaká byla moje náplň práce?

Od nového akademického roku jsem tak byl v první linii na univerzitě mezi studenty a mohl jsem jim poskytovat informace o práci na různých odděleních v KPMG a přiblížit jim, jaký je tam kolektiv nebo jim poradit, jaká pozice by jim mohla sedět a rovnou je odkázat na příslušného HR zástupce pro obsazování dané pozice. Zároveň ambasador zdobí jednu z nástěnek na škole velkým plakátem, který od KPMG dostane. Tam se dávají menší informační plakáty o novinkách, soutěžích, nebo zrovna otevřených pozicích v KPMG.

Co mi to vlastně dalo?

Během 2 let, co jsem ambasadora dělal, mě nejvíce bavilo to, že mohu jistým způsobem pomoci nasměrovat spolužáky tam, kam chtějí v rámci své karierní cesty jít. V první roce vše probíhalo normálně a osobní kontakt se studenty byl častější a běžnější. Naopak druhým rokem mého působení nastala pandemie koronaviru, tak opadly osobní schůzky se studenty a vše se řešilo prostřednictvím sociálních sítí. Pro mě osobně byla zajímavá zkušenost navrhovat nebo přispět svým nápadem k procesu vytváření nových soutěží, či konceptů nových eventů. Bylo příjemné vědět o některých soutěžích nebo přednášek hned z první ruky, a tak jsem se s několika dalšími studenty v týmu zúčastnil mezinárodní soutěže KPMG Ideation Challenge ve které jsme vyhráli národní kolo. To nám dalo jedinečnou příležitost reprezentovat KPMG Czech Republic na mezinárodním kole v korejském Soulu. Mezinárodní finále, vzhledem k pandemické situaci, probíhalo sice online, ale zkušenosti z práce na tomto projektu nám to rozhodně neubralo. 

Když se na to podívám zpětně, jsem neskutečně rád, že jsem v tom prváku po nabídce sáhnul, jelikož si myslím, že kontakt s KPMG mě kariérně nasměroval tam, kam jsem chtěl, dal mi vhled do světa byznysu a pomohl mi vyjasnit, co vlastně chci v životě dělat. Ačkoliv mám nyní při studiu jinou brigádu, tak bych se rád po studiu do KPMG ještě jednou podíval. Zrovna hledají nové ambasadory, tak mkrni na inzerát zkus svou šanci i ty.

Volné pozice