Jaké oddělení v auditu si při studiu vybrat?

Auditní práce není jednoduchá, o to je ale rozmanitější. Největší vytížení zažívají auditoři během auditní sezóny, od ledna do května. V tomhle období je zapotřebí „každé ruky a nohy“, a to hlavně našich šikovných auditních stážistů. Podle čeho si vybrat oddělení v auditu a jak je to s časem na studium? To se dočtete v následujícím článku.

Audit Commercial

V tzv. COMu, jak Auditu Commercial interně říkáme, vás během sezóny čeká sem tam i nějaké to cestování za zakázkou. Práce se přes den moc neliší - pracuje se od klienta. Večer je to ale o něčem jiném - naši auditoři spí v těch nejlepších hotelech s wellness, posilovnou a bary, takže náš večerní program je celkem jasný. Jednou můžete jet do Plzně, jindy zase třeba do Mostu. 

V COMu byste se práci měli věnovat každý druhý týden, od pondělí do pátku. Takže pokud vám nevadí se občas projet a jste ochotní auditu věnovat polovinu (ale klidně i více) svého času v měsíci, pojďte s námi do toho!

Audit Financial Services

Pokud víte, že občasné týdenní výjezdy nezvládnete skloubit se školou, ale stejně vás audit láká, pak je přímo pro vás Audit Financial Services, aneb jak my zkráceně říkáme - FS. Banky a pojišťovny sídlí většinou v Praze a pro práci v tomto oddělení je ideální, abyste u nás mohli strávit celé tři dny v týdnu. Na vaše časové možnosti se vždy ptáme u pohovorů a ne zřídka je to rozhodujícím kritériem k nabídce stáže.

Základ práce v auditu

V praxi to vypadá tak, že hned po nástupu nahlásíte své možnosti, školní rozvrh, potřebné studijní volno apod. Vždy se snažíme vyjít stážistům vstříc, jelikož i pro nás je vaše vzdělání prioritou. V auditu pracujeme v týmech a táhneme za jeden provaz. Pokud jeden člen týmu vypadne, rozhodí to celý auditní organismus. Proto je potřeba si umět zorganizovat svůj čas a hlavně včasně a jasně komunikovat, jak na tom jste. One team, one dream! 

Pokud už tušíte, zda jste spíš tým COM nebo FS a máte při studiu čas, mrkněte rovnou na seznam volných pozic v auditu a dejte nám o sobě vědět. Rádi vás mezi námi uvidíme.