Jaká byla moje první sezóna v auditu?

Jednou z věcí co vám při nástupu do KPMG řeknou je, že audit je sezónní práce. A proto si v zimě mákneme a v létě máme větší pohodičku. Dá se to zvládnout? Co nám sezona bere/dává a jak to vlastně celé chodí? To se dozvíte v tomto článku.

Úderem nového roku to vše začíná! 

A to pro nás znamená jediné – změna pracovní doby z 8 na 10 hodin denně. Zdá se to šílené? Šílené to sice je, ale vše se dá zvládnout. První týdny jsou pohoda. Sice jsme tu každý den o dvě hodinky déle, dobrá nálada však neustává. Postupem času  ale začínají být desetihodinovky docela pruda. Člověk nemá moc volného času, chodí za tmy do práce i z práce a domů přichází unavený po celém dni koukání do počítače. Pro zadané si troufám říct, že je to také trochu zkouška vztahu. Není totiž zrovna ideální mít pro sebe „jen víkend“.

Více práce - více zkušeností

Kromě toho má sezona ale také spoustu výhod. Většina z nás je vybookovaná na dlouhodobých rezervacích a pracujeme tedy celý týden/dva/měsíc na jedné zakázce. Skvělé je, že dostaneme ucelenější přehled o celém auditu. A více prácenavíc znamená i více zkušeností, které se nám později budou určitě hodit.

Komunikace je základ všeho

Taky si zlepšujeme svoje komunikační dovednosti. V průběhu celého dne musíme neustále komunikovat se zadavateli, domlouvat se na další práci s ostatními členy týmu apod. A po deseti hodinách práce, kdy třeba zakázka není zrovna ukázková, je také trochu umění nebýt protivný a nevylívat si zlost na ostatních. Utužujeme též vztahy v našem oddělení. Aneb není nad to si společně postěžovat v kuchyňce u odpolední kávičky. :-)

A co je na tom všem nejlepší? Nakonec to jdeme všechno zapít! Konec sezony jsme  tradičně oslavili všichni spolu v dobré hospůdce. A pokud chcete příští sezonu slavit s námi, neváhejte a koukněte na volné pozice.