Jak začíná sezóna auditu finančních institucí?

Je listopad a za námi je první měsíc nové auditní sezóny. Jak to u nás vypadalo poslední týdny? Pojďme se na to podívat.

Poslední dny "prázdnin" na oddělení utekly jako voda. V září se k nám přidali noví kolegové. Období předauditů je v plném proudu.

Noví kolegové

Během svého prvního roku jsem se toho spoustu nového naučila, získala cenné rady a zkušenosti. Teď už pomyslnou vlajku a cejch "nováčka" přenechávam zase dalším, nově nastupujícím kolegům. Ti to s náma, mimo jiné, náležitě oslavili během tradičního podzimního group meetingu.

Jako každý rok, tak i letos nebylo výjimkou, že se k nám na konci srpna přidala řada nových kolegů. Jsou to jak čerství absolventi, kteří nastupují hlavně na plný úvazek, tak i stále studující nastupující na pozici KIP - tedy na stáž, která odpovídá zkrácenému úvazku.

Prošli si úvodním 3 - 5 týdenním školením, kde se poprvé setkali nejen s našimi dlouholetými kolegy, kteří školení vedli, ale hlavně se spoustou nových informací, které jsou nezbytné pro start v auditu. 

Na začátku října jsme je již v plném počtu přivítali na našem oddělení a bez jakéhokoliv zdržování se hned vydali na první zakázky. 

Auditní sezóna v plném proudu 

Týmy jsou už díky našim manažerům dané a my se v uplynulém měsíci zase konečně rozjeli k našim klientům. 

Období předauditu neboli interimu od října do prosince se od finálního auditu liší náplní práce. Na podzim se zabýváme zejména mapováním procesů u klienta a testujeme jejich nastavení a fungování. Scházíme se s klientem a povídáme si o jednotlivých sférách instituce a jejich chodu. V tomto období si ještě nemůžeme stěžovat na delší pracovní dobu, ale práce je i tak dost. 

Období finálního auditu je pak hlavně od ledna do konce března, kdy se hodí každá ruka. V tomto období můžeš očekávat, že budeš pracovat presčas. Ten si ale můžeš po skončení sezóny kdykoliv vybrat a jet například v létě na delší dovolenou. ;) 

Zajímá tě práce v auditu a chtěl by ses k nám přidat? Sleduj tento odkaz, kde se pravidelně aktualizují volné pozice a třeba si ještě kus toho interimu stihneš zažít s námi. ;)